Najnowsze

Komunikacja za darmo. "Czuję się zrobiona w bambuko"

Najnowsze


Darmowa komunikacja z powodu smogu zapewne cieszy wielu warszawiaków. Mimo to są tacy, którzy uważają się za pokrzywdzonych. To posiadacze biletów kwartalnych, którzy domagają się przedłużenia karty.

Ratusz postanowił walczyć ze złym stanem powietrza dając mieszkańcom darmowy dostęp do komunikacji miejskiej. Na forum tvnwarszawa.pl zaczęły pojawiać się głosy pochwalające inicjatywę władz miasta. Nie brakuje jednak "ale". Głos zabierają ci, którzy mają bilet długookresowy. Dla przykładu normalny 90-dniowy dla płacących podatki w stolicy kosztuje 250 zł dla pierwszej strefy, a są też wersja droższe.

"Nie zgadzam się na to"

"Fajna inicjatywa Ratusza. Ale jako posiadaczka biletu 90-dniowego czuję się "zrobiona w bambuko". Chyba że termin ważności mojego biletu zostanie z automatu przedłużony" – pisze Mitella. "Nie zgadzam się na to. Co 3 miesiące wykładam 280 zł na ZTM. Jak komunikacja jest darmowa to ja chcę mieć ważność karty przedłużaną o tą ilość dni" – domaga się ~eugienio. "To nie fair wobec posiadaczy biletów długookresowych. PR pani prezydent nie wystarczy, Ona do pracy nie jeździ komunikacją, jest zbyt ważna" – sugeruje ~Urna. "A może by oddawać pieniądze za takie dni tym co maja bilety okresowe? Czemu ci, co solidnie od lat płacą, mają być na straconej pozycji? Bo i tak płacimy za ten dzień za bilet, a w dodatku jest dużo większy ścisk (bo niema dodatkowych kursów mimo tej akcji...)" – argumentuje ~jol.

Zachęcają kierowców

Zapytaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego, czy dzień darmowy spowoduje zmiany w zakontraktowanych już biletach na miejskich kartach.

- Nie. Dzień bezpłatnej komunikacji ma zachęcić przede wszystkim kierowców, którzy tych biletów nie mają, do przesiadania się do autobusów czy tramwajów. Poza tym nie mamy technicznej możliwości przedłużenia biletów długookresowych zakodowanych na Warszawskiej Karcie Miejskiej dla wszystkich pasażerów – wyjaśnia Igor Krajnow, rzecznik ZTM. - Bilety długookresowe i tak są w cenach mocno promocyjnych, więc ich posiadacze mają więcej niż jeden dzień darmowego podróżowania – dodaje.

Zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie:

Zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie
Zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie TVN24

ran/mś

Pozostałe wiadomości