Komunikacja w Boże Ciało

Warszawa

| Fakty w Południefot. ZTM

W czwartek obchodzić będziemy święto Bożego Ciała. W całym mieście jak co roku przejdą procesje. Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega pasażerów o możliwych zmianach na trasach autobusów miejskich.

Największe zmiany związane są z centralną procesją, która wyruszy po godz. 10 z Bazyliki pw. św. Krzyża. W godzinach 10:00–13:00 na objazdy zostaną skierowane autobusy linii: 111, 116, 174, 175, 178, 180, 195, 222 i 503.

Tymczasowych zmian w funkcjonowaniu komunikacji można się spodziewać także w kilkunastu innych miejscach w całej stolicy:

ŚRÓDMIEŚCIE

1) W godzinach 09:00–10:00 - Procesja z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela do parafii pw. św. Krzyża – Śródmieście.

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela – pl. Zbawiciela – ul. Mokotowska – pl. Trzech Krzyży – ul. Nowy Świat – rondo de Gaulle'a – ul. Nowy Świat – ul. Krakowskie Przedmieście – dojście do bazyliki pw. św. Krzyża.

2) w godzinach 16:30–18:00 - Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela i Parafia pw. św. Aleksandra – Śródmieście.

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Aleksandra – pl. Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ul. Koszykowa – ul. Służewska – al. Wyzwolenia – pl. Zbawiciela – dojście do kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela.

W czasie zamknięcia Alej Ujazdowskich linie: 116, 118, 151, 166, 180, 195, 222 i 503 będą kierowane na trasy objazdowe.

3) w godzinach 16:50–18:20 - Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Powiśle.

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus – ul. Tamka – ul. Elektryczna – ul. Zajęcza – ul. Topiel – ul. Tamka – powrót do kościoła pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

PRAGA

4) w godzinach 11:00–12:30 - Parafia pw. Matki Bożej z Lourdes – Praga Północ.

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Matki Bożej z Lourdes – ul. Równa – ul. Szwedzka –ul. Kowieńska – ul. Środkowa – ul. Stalowa – ul. Czynszowa – ul. Wileńska – ul. Szwedzka – powrót do kościoła pw. Matki Bożej z Lourdes.

5) w godzinach 11:00–13:00 - Centralna procesja Diecezji Warszawsko-Praskiej – Praga Północ.

Trasa procesji: wyjście z katedry pw. św. Floriana – droga osiedlowa wzdłuż al. „Solidarności" – ul. Jagiellońska – ul. ks. Kłopotowskiego – ul. Sierakowskiego – powrót do katedry pw. św. Floriana.

6) w godzinach 12:45–14:45 - Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej – Bródno.

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej – ul. Wysockiego (jezdnia wsch.) – ul. Poborzańska – ul. Bolesławicka – ul. Syrokomli – ul. Wysockiego (jezdnia wsch.) – powrót do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej.

7) w godzinach 16:30–18:30 - Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników – Grochów.

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników –ul. Spalinowa – ul. Turbinowa – ul. Rozłucka – ul. Kinowa – ul. Walewska – ul. Międzyborska – ul. Spalinowa – powrót do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników.

W razie konieczności, autobusy linii 135 i 158 będą kierowane na trasy objazdowe.

8) w godzinach 18:30–20:00 - Parafia Narodzenia Pańskiego przy Sanktuarium pw. Matki Bożej Ostrobramskiej – Witolin

Trasa procesji: wyjście z sanktuarium pw. Matki Bożej Ostrobramskiej – ul. Rodziewiczówny – ul. Łukowska – do ul. Komorskiej i z powrotem ul. Łukowska – ul. Rodziewiczówny – powrót do sanktuarium pw. Matki Bożej Ostrobramskiej.

URSYNÓW

9) w godzinach 13:00–15:00 - Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego –Ursynów.

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego – al. KEN – ul. B. Bartoka – ul. Jastrzębowskiego – al. KEN – powrót do kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego.

W przypadku wstrzymania ruchu w al. KEN i ul. Jastrzębowskiego linie: 179, 195, 209 i 210 będą kierowane na trasy objazdowe.

MOKOTÓW

10) w godzinach 13:30–14:30 - Parafia pw. św. Szczepana – Mokotów.

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Szczepana – ul. św. Szczepana – ul. Narbutta – ul. Wiśniowa – ul. Rakowiecka (połowa jezdni) – ul. Sandomierska – ul. Melsztyńska –ul. św. Szczepana – powrót do kościoła pw. św. Szczepana.

11) w godzinach 12:00–13:30 - Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego – Służewiec.

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego – ul. Rzymowskiego – ul. Gotarda – ul. Orzycka – chodnik z ul. Orzyckiej do ul. Rzymowskiego – ul. Rzymowskiego – powrót do kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego.

ŻOLIBORZ I BIELANY

12) w godzinach 17:00–18:30 - Parafia pw. św. Jana Kantego – Żoliborz i Parafia pw. św. St. Kostki – Żoliborz.

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Jana Kantego – ul. Krasińskiego (jezdnia płd.) –ul. Felińskiego – ul. Kozietulskiego – ul. Hozjusza – do kościoła pw. św. Stanisława Kostki.

13) w godzinach 18:00–19:30 - Parafia pw. św. Zygmunta – Bielany.

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Zygmunta – pl. Konfederacji – ul. Schroegera –al. Zjednoczenia – ul. Kasprowicza (jezdnia zachodnia) – ul. Przybyszewskiego – ul. Schroegera – pl. Konfederacji – powrót do kościoła pw. św. Zygmunta.

W przypadku braku możliwości przejazdu al. Zjednoczenia, autobusy linii 103 i 197 pojadą objazdami.

URSUS

W razie konieczności autobusy linii: 115, 141, 158 i 182 będą kierowane na trasy objazdowe.

14) w godzinach 10:00–12:30 - Parafia pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Ursus.

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – ul. Wojciechowskiego – ul. Keniga – ul. Zagłoby – ul. Orląt Lwowskich – dojście do kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej.

W przypadku wstrzymania ruchu na ul. Wojciechowskiego objazdami pojadą linie 187 i 194.

WESOŁA

15) w godzinach 11:00–13:00 - Parafia pw. św. Hieronima – Wesoła.

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Antoniego (parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa) – ul. Borkowska �� ul. Sagali – ul. Jana Pawła II – ul. Rumiankowa – do kaplicy pw. św. Hieronima.

W wielu innych punktach Warszawy mogą wystąpić przejściowe utrudnienia w czasie których będzie zatrzymywany ruch pojazdów komunikacji miejskiej – ostrzega ZTM.

Więcej informacji na stronie ZTM.

par