Komisje wyborcze przerwały prace

Warszawa

tvnwarszawa.plKomisje przerwały prace

Dwie główne komisje wyborcze w Warszawie - miejska i wojewódzka - do których mają trafić wszystkie protokoły z obwodowych komisji, po godz. 18 w poniedziałek przerwały pracę. Jak podała PAP, pracę wznowią we wtorek rano.

Wcześniej przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Warszawie sędzia Maciej Schulz powiedział PAP, że wszystko wskazuje na to, że komisja nie ogłosi w poniedziałek wyników głosowania. Komisja, która sumuje głosy oddane w wyborach na prezydenta stolicy oraz do rady miasta, ma wznowić prace o godzinie 9 rano we wtorek.

Także miejska komisja w Radomiu przerwała pracę do wtorku rano.

Wojewódzka Komisja Wyborcza - jak się nieoficjalnie dowiedziała PAP - nie poda w poniedziałek żadnych wyników ze względu na problemy z systemem informatycznym. Prace tej komisji mają zostać wznowione o godzinie 10 we wtorek.

Druga tura w stolicy

Państwowa Komisja Wyborcza po południu w poniedziałek podała, że po przeliczeniu niemal 60 proc. protokołów w stolicy wynika, że w drugiej turze wyborów na prezydenta Warszawy zmierzą się obecna prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) i Jacek Sasin (PiS). Gronkiewicz-Waltz uzyskała 47,11 proc. głosów, a Sasin - 27,48 proc.

PKW od zakończenia głosowania w niedzielnych wyborach samorządowych boryka się z problemami technicznymi. Wczesnym popołudniem ogłosiła, że czeka na deklarację firmy informatycznej obsługującej system. Dopiero potem PKW zdecyduje, czy czekać nadal na usunięcie usterki opóźniającej przekazywanie wyników wyborów lokalnych, czy podsumowywać głosy ręcznie.

Konferencja PKW z godziny 15.15
TVN24

PAP/jb/b