Komisja Ligi: Tomasz Jodłowiec piłkarzem Legii

Warszawa

Mateusz Kostrzewa / legia.comTomasz Jodłowiec gra w barwach Legii

Komisja Ligi Ekstraklasy SA odrzuciła zarzuty Śląska Wrocław, który podważył prawidłowość transferu Tomasza Jodłowca.do Legii. W ciągu trzech dni poprzedni pracodawca piłkarza ma wydać stołecznemu klubowi wszystkie potrzebne dokumenty.

- Na podstawie zapisów Uchwały Zarządu PZPN z dnia 29.06.1992 roku w sprawie statusu zawodników występujących w polskich klubach piłkarskich oraz zasad zmian przynależności klubowej Komisja Ligi uznała, iż umowa transferowa dotycząca zawodnika Tomasza Jodłowca pomiędzy Śląskiem Wrocław a Legią Warszawa została skutecznie zawarta. Klub Śląsk Wrocław jest zobowiązany do jej wykonania - napisano w komunikacie Ekstraklasy SA.

Mógł, czy nie mógł?

We wtorek rano lider ekstraklasy zaprezentował Jodłowca jako swojego zawodnika, ale działacze Śląska podważyli prawidłowość przeprowadzonego transferu i poprosili piłkarza o powrót do Wrocławia. Zdaniem władz Śląska, transfer Jodłowca nie mógł dojść do skutku, ponieważ dysponujący kartą zawodniczą Józef Wojciechowski nie mógł reprezentować mistrza Polski, bo nie miał odpowiednich pełnomocnictw. W podpisaniu umowy z Legią klub z Wrocławia reprezentował właśnie były właściciel Polonii Warszawa. W pierwszej kolejce rundy wiosennej Legia zagra na wyjeździe z Koroną Kielce, a Śląsk Wrocław podejmie Widzew Łódź. Liga rusza już w najbliższy weekend.

PAP/ran/roody