Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Komendant z Ostrołęki przejmuje stery warszawskiej policji

TVN Warszawa

kspWprowadzenie nowego komendanta

Inspektor Rafał Kubicki oficjalnie został wprowadzony do Komendy Stołecznej Policji. Stery garnizonu warszawskiego obejmie od wtorku. Będzie już trzecią osobą na tym stanowisku w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

- Dzisiaj odbyło się pożegnanie komendanta Roberta Żebrowskiego i oficjalne wprowadzenie – Rafała Kubickiego – potwierdziła w poniedziałek Ewa Sitkiewicz z sekcji prasowej stołecznej komendy.

Inspektor Kubicki swoje obowiązki rozpocznie od wtorku 14 marca. O nominacji młodego oficera, kierującego dotąd komendą w Ostrołęce, informowaliśmy pierwsi niemal dwa tygodnie temu.

Kim jest nowy komendant?

Nowy szef garnizonu stołecznego - liczącego 10 tysięcy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych - dotąd kierował znacznie mniejszymi jednostkami. W zawodowym życiorysie ma funkcję zastępcy komendanta niewielkiego komisariatu w stolicy i od marca ubiegłego roku - kierowanie komendą miejską policji w Ostrołęce.

Podczas uroczystego wprowadzenia go do ostrołęckiej komendy był minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. To rzadkość, aby szef resortu osobiście zaszczycał swą obecnością takie zdarzenie w miejscowości liczącej zaledwie 50 tysięcy mieszkańców. - Rafał Kubicki jest świetnym i oddanym policjantem - chwalił nowego komendanta Mariusz Błaszczak.

Policjant - wykładowca

44-letni Rafał Kubicki to rodowity ostrołęczanin. Jak pisał w ubiegłym roku portal eostroleka.pl, służbę rozpoczął w 1995 roku, od jej początku do powołania na komendanta w Ostrołęce związany był z Komendą Stołeczną Policji w Warszawie. Jest doktorem nauk humanistycznych z zakresu pedagogiki. Pracował m.in. jako kurator sądowy oraz wykładowca Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

Fotel komendanta stołecznej policji zwolnił inspektor Robert Żebrowski. Jak podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dostał nową propozycję zawodową - objęcia stanowiska dyrektora pionu ruchu drogowego w centrali policji.

Zobacz materiał Faktów TVN o zmianach na stanowisku stołecznego komendanta policji:

Stołeczny garnizon policji czeka na swego kolejnego komendanta (materiał "Faktów" TVN z 28 lutego)
Fakty TVN

skw/b