Komendant stołeczny policji został odwołany

Najnowsze

TVN24Michał Domaradzki odwołany z funkcji komendanta stołecznej policji

Nadinspektor Michał Domaradzki, komendant stołeczny policji został odwołany. Jak się dowiedział nieoficjalnie dziennikarz tvn24.pl, ma mu zostać powierzona funkcja reprezentowania polskiej policji na wschodzie Europy.

Informację o odwołaniu Domaradzkiego potwierdził nam Zbigniew Maj, komendant główny policji. - Moi poprzednicy wymieniali komendantów wojewódzkich i kadry w komendzie głównej policji w ciągu 2-3 lat. Ja dokonałem zmian w ciągu miesiąca korzystając ze swoich uprawnień – powiedział dziennikarzowi tvn24.pl Zbigniew Maj Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, ze Domaradzkiemu może zostać powierzona funkcja reprezentowania polskiej policji na Ukrainie, Białorusi lub Rosji.

"Skuteczna praca"

Jak dowiedział się dziennikarz tvn24.pl, informacja o planowanym odwołaniu nadinspektora Domaradzkiego odbiła się już szerokim echem w stołecznej komendzie i warszawskiej prokuraturze. Nieoficjalnie wiadomo, że komendant stołecznej policji o planowanym odwołaniu dowiedział się już we wtorek. - Policja warszawska pod jego kierownictwem pracowała wyjątkowo skutecznie - mówi jeden ze znanych stołecznych oskarżycieli. Informację o odwołaniu nadinspektora Domaradzkiego podał również w środę na Facebooku wiceprezydent Warszawy. "Właśnie się dowiedziałem , że został odwołany Komendant Stołeczny Policji. Rozumiem ,że wygrywający wybory mają prawo powołać swój rząd, nowych wojewodów, szefów urzędów centralnych. Ale instytucja taka jak policja ze swej natury powinna być apolityczna" – taki wpis umieścił na swoim profilu na Facebooku Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy. Zachwala dotychczasową pracę Domaradzkiego. I podsumował: "Panie Komendancie praca z Panem na rzecz Warszawy to był dla mnie zaszczyt. Bardzo dziękuję w imieniu własnym i mieszkańców...".

Magister politologii

Michał Domaradzki był komendantem stołecznym policji od września 2014 roku.

Domaradzki urodził się 14 lipca 1973 r. w Skarżysku Kamiennej. Pracę w policji rozpoczął w 1992 r., w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej. W 2004 r. został powołany na stanowisko komendanta powiatowego w tym mieście.

W latach 2006-2008 kierował komendą powiatową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Później objął kierownictwo kieleckiej policji. W 2010 r. otrzymał nominację na pierwszego zastępcę świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach. W 2012 r. powołany na stanowisko I zastępcy komendanta stołecznego policji. Od czerwca 2013 r. pełnił funkcję Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Domaradzki jest magistrem politologii. Interesuje się m.in. sztukami walki i historyczną literaturą.

Konferencja prasowa rozpoczynająca kampanię przeciw oszustom "na policjanta", w której brał udział m.in. komendant Michał Domaradzki:

Jedna z konferencji Michała DomaradzkiegoTVN24

Maciej Duda/ran/sk

Źródło zdjęcia głównego: TVN24