Komendant stołeczny policji został odwołany

Warszawa

TVN24Michał Domaradzki odwołany z funkcji komendanta stołecznej policji

Nadinspektor Michał Domaradzki, komendant stołeczny policji został odwołany. Jak się dowiedział nieoficjalnie dziennikarz tvn24.pl, ma mu zostać powierzona funkcja reprezentowania polskiej policji na wschodzie Europy.

Informację o odwołaniu Domaradzkiego potwierdził nam Zbigniew Maj, komendant główny policji. - Moi poprzednicy wymieniali komendantów wojewódzkich i kadry w komendzie głównej policji w ciągu 2-3 lat. Ja dokonałem zmian w ciągu miesiąca korzystając ze swoich uprawnień – powiedział dziennikarzowi tvn24.pl Zbigniew MajZ naszych nieoficjalnych informacji wynika, ze Domaradzkiemu może zostać powierzona funkcja reprezentowania polskiej policji na Ukrainie, Białorusi lub Rosji.

"Skuteczna praca"

Jak dowiedział się dziennikarz tvn24.pl, informacja o planowanym odwołaniu nadinspektora Domaradzkiego odbiła się już szerokim echem w stołecznej komendzie i warszawskiej prokuraturze. Nieoficjalnie wiadomo, że komendant stołecznej policji o planowanym odwołaniu dowiedział się już we wtorek. - Policja warszawska pod jego kierownictwem pracowała wyjątkowo skutecznie - mówi jeden ze znanych stołecznych oskarżycieli. Informację o odwołaniu nadinspektora Domaradzkiego podał również w środę na Facebooku wiceprezydent Warszawy. "Właśnie się dowiedziałem , że został odwołany Komendant Stołeczny Policji. Rozumiem ,że wygrywający wybory mają prawo powołać swój rząd, nowych wojewodów, szefów urzędów centralnych. Ale instytucja taka jak policja ze swej natury powinna być apolityczna" – taki wpis umieścił na swoim profilu na Facebooku Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy. Zachwala dotychczasową pracę Domaradzkiego. I podsumował: "Panie Komendancie praca z Panem na rzecz Warszawy to był dla mnie zaszczyt. Bardzo dziękuję w imieniu własnym i mieszkańców...".

Magister politologii

Michał Domaradzki był komendantem stołecznym policji od września 2014 roku.

Domaradzki urodził się 14 lipca 1973 r. w Skarżysku Kamiennej. Pracę w policji rozpoczął w 1992 r., w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej. W 2004 r. został powołany na stanowisko komendanta powiatowego w tym mieście.

W latach 2006-2008 kierował komendą powiatową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Później objął kierownictwo kieleckiej policji. W 2010 r. otrzymał nominację na pierwszego zastępcę świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach. W 2012 r. powołany na stanowisko I zastępcy komendanta stołecznego policji. Od czerwca 2013 r. pełnił funkcję Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Domaradzki jest magistrem politologii. Interesuje się m.in. sztukami walki i historyczną literaturą.

Konferencja prasowa rozpoczynająca kampanię przeciw oszustom "na policjanta", w której brał udział m.in. komendant Michał Domaradzki:

Jedna z konferencji Michała Domaradzkiego
TVN24

Maciej Duda/ran/sk