Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Komendant odwołany. Jechał pod wpływem alkoholu?

Warszawa

TVN 24Mówi Mariusz Mrozek z KSP

Komendant komisariatu policji w Karczewie został odwołany ze stanowiska w związku z podejrzeniem, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Sprawą zajęła się prokuratura. Informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- W środę około godziny 17 policję zaalarmował jeden z kierowców, przed którym jechał pojazd w sposób zagrażający ruchowi na drodze. W Brzezinach kierowca tego pojazdu wjechał w znak drogowy i oddalił się - poinformował asp. Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy stołecznej policji.

Komendant odwołany

Jak dodał, policja ustaliła, że właścicielem samochodu jest komendant komisariatu policji w Karczewie. - Funkcjonariusze próbowali się z nim skontaktować w środę, jednak ten nie odbierał telefonu. Dopiero w czwartek komendant stawił się do jednostki w Otwocku. Pobrano mu krew - wyjaśnił rzecznik. Dodał, że nie zna wyniku badania.

- Komendant został odwołany z zajmowanego stanowiska. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja oraz prokuratura w Otwocku - powiedział asp. Mrozek.

Czytaj na portalu KONTAKT24.

js/js,wp