Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Komendant główny policji pomagał dziewczynce potrąconej przez auto

  TVN Warszawa

  TVN24Generał Jarosław Szymczyk

  Generał Jarosław Szymczyk, komendant główny policji, udzielił pomocy dziewczynce potrąconej przez samochód - wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Dwunastolatka wjechała na rowerze na przejście dla pieszych. Została uderzona przez hyundaia prowadzonego przez 55-letnią kobietę.

  - Do zdarzenia doszło około 13.30 na skrzyżowaniu Krasickiego i Naruszewicza. Dwunastoletnia rowerzystka wjechała na przejście dla pieszych. Pomocy udzielił jej mężczyzna, który był świadkiem zdarzenia - poinformował Antoni Rzeczkowski z komendy stołecznej policji.

  Informację pierwsze podało radio RMF FM. Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy wynika, że mężczyzną niosącym pomoc był generał Jarosław Szymczyk. Portal tvnwarszawa.pl ustalił - również nieoficjalnie - że komendant główny policji był w tym czasie poza służbą, na przejażdżce rowerowej. Udzielił pomocy dziewczynce do czasu przyjazdu karetki. Szymczyk zatrzymał w tym czasie kilka samochodów prosząc o apteczkę, ale żaden z kierowców jej nie miał.

  Poproszony o skomentowanie tej informacji Antoni Rzeczkowski z komendy stołecznej przypomniał, że posiadanie apteczki nie jest obowiązkiem kierowcy. - Warto jednak pamiętać, że może być ona bardzo przydatna - dodał.

  - Dziewczynka zabrana została do szpitala. Prawdopodobnie dziś zostanie z niego wypisana - poinformował Rzeczkowski.

  W wyniku incydentu nikt nie został ukarany mandatem. Według policji winę ponosi dziewczynka, która nie zastosowała się do przepisów wjeżdżając na pasy na rowerze.

  Zobacz materiał o sobotnim zderzeniu trzech pojazdów na Żelaznej:

  Zderzenie na Żelaznej
  Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl