Komendanci mazowieckiej i stołecznej policji odchodzą

Warszawa

fot

Zmiana warty w stołecznej i mazowieckiej policji. Dotychczasowi komendanci postanowili odejść na emeryturę.

Zaledwie kilka dni po zaprezentowaniu wyników pracy stołecznych policjantów za 2011 rok - gdzie na podstawie statystyk odnotowano spadek przestępczości, szef Komendy Stołecznej Policji nadinsp. Adam Mularz podał się do dymisji.

- Komendant Mularz złożył wniosek o przejście na emeryturę - powiedział Maciej Karczyński, rzecznik prasowy KSP.

Mularz w policji pracuje od 1983 roku. Komendantem Stołecznym został w 2008 roku. Wcześniej był m.in. Komendantem Wojewódzkim w Białymstoku, Gdańsku i Lublinie.

Z podobnych powodów z pracy zrezygnował nadinsp. Ryszard Szkotnicki, Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu. Do policji wstąpił w 1982 roku. Od zawsze był związany ze służbami kryminalnymi. W 1999 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Zorganizowaną Komendy Głównej Policji. Później był zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie i Kielcach. W 2010 roku otrzmał nominację generalską.

Z Kielc do Warszawy

Jak poinformował Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komedny Głównej Policji od najbliższej środy warszawską policją będzie kierował nadinsp. Mirosław Schossler, dotychczasowy Komendant Wojewódzki w Kielcach. Natomiast od poniedziałku obowiązki szefa mazowieckiej policji przejmie mł. insp. Rafał Batkowski, dotychczasowy zastępca komendanta.

Schossler do Policji wstąpił w sierpniu 1991 roku. W 2002 roku został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. W 2005 roku pracował w Centralnym Biurze Śledczym, gdzie był naczelnikiem Wydziału do zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej.

Batkowski w policji służy od 1993 roku. Przez osiem lat pracował w oddziale prewencji, komisariacie policji Warszawa-Okęcie. Pracował również w Komendzie Głównej Policji.

Nadinsp
Nadinsp
Nadinsp
Nadinsp
Nadinsp

bf/par