Kolumna prezydenta Obamy. Korkowy wtorek

Warszawa

TVN24Wieczorny przejazd prezydenckiej kolumny

Zamykane na kilkadziesiąt minut Aleje Jerozolimskie, Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat. To był ciężki wtorek dla mieszkańców stolicy, zwłaszcza tych przemieszczających sie po ścisłym centrum miasta. Utrudnienia były spowodowane wizytą prezydenta Baracka Obamy, Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o aktualnych zamknięciach.

Śledź relację na żywo z wizyty Baracka Obamy w Warszawie.

21:35 Przywrócono ruch w ciągu Al. Jerozolimskich.

21:33 Przywrócono ruch na rondzie Dmowskiego - ul. Marszałkowska jest już przejezdna.

21:29 Przywrócono ruch na Trasie W-Z.

21:11 Zamknięty dla ruchu pl. Trzech Krzyży.

Wyłączony zostaje ruch tramwajów w Al. Jerozolimskich na odc. rondo Waszyngtona - pl. Starynkiewicza. Wyłączony zostaje także ruch autobusów.Tramwaje z Al. Jerozolimskich kierowane są w następujący sposób:po lewej stronie Wisły: skrócenie tras do pl. Starynkiewiczapo prawej stronie Wisły: tramwaje jadące z al. Zielenieckiej do al. Waszyngtona i pętli Wiatraczna, tramwaje jadące z al. Waszyngtona jadą do pętli AL. ZIELENIECKA.

19:33Obecnie zamknięta dla ruchu kołowego jest zachodnia jezdnia Wisłostrady pomiędzy mostem Gdańskim a mostem Śląsko-Dąbrowskim.Pozostałe ulice są już przejezdne.

19:29 Przywrócony ruch w Al. Jerozolimskich oraz na ul. Marszałkowskiej.

19:23 Utrudnienia na Wisłostradzie

19:17 Wyłączony ruch autobusowy i tramwajowy w ciągu Trasy W-Z. Autobusy od stacji metra Ratusz Arsenał jadą przez ul. Andersa do mostu Gdańskiego, mostem Gdańskim, ul. Jagiellońską i dalej do swoich tras.

Tramwaje od przystanku KINO FEMINA jadą do mostu Gdańskiego, mostem Gdańskim i dalej do swoich tras.

19:14 W związku z zamknięciem Al. Jerozolimskich i zablokowanym przejazdem przez rondo Dmowskiego wstrzymany został ruch tramwajów na ul. Marszałkowskiej.

18:49 Ponownie wyłączony zostaje ruch tramwajów w Al. Jerozolimskich.Tramwaje z Al. Jerozolimskich kierowane są w następujący sposób:po lewej stronie Wisły: skrócenie tras do pl. Starynkiewiczapo prawej stronie Wisły: tramwaje jadące z al. Zielenieckiej do al. Waszyngtona i pętli Wiatraczna, tramwaje jadące z al. Waszyngtona jadą do pętli AL. ZIELENIECKA.

18:29 Około godz. 18:50 możliwe będzie wyłączenie ruchu tramwajowego w Al. Jerozolimskich. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco

18:16 Przywrócono ruch autobusów i tramwajów na Trasie W-Z.

17:52 Otwarte dla ruchu zostały ulice: Nowy Świat oraz Krakowskie Przedmieście do Królewskiej.

17:47 Przywrócono ruch tramwajów w Al. Jerozolimskich.

17:38 Barack Obama opuścił Pałac Prezydencki i pojechał do hotelu

Przejazd prezydenckiej kolumny
TVN24

17:22 Wycofany został ruch autobusów z Trasy W-Z. Autobusy obsługują przystanek METRO RATUSZ ARSENAŁ (pod szklanymi wiatami) dalej zawrotka za Muzeum Niepodległości - Andersa - most Gdański - Jagiellońska i dalej do swoich tras.

Czasowo wstrzymany jest ruch tramwajów na Trasie W-Z

17:08 Wyłączony ruch na ul. Grodzkiej i ul. Nowy Zjazd

16:57 Autobusy od ronda Waszyngtona kursują ul. Francuską, Zwycięzców, Saską do Trasy Łazienkowskiej i dalej al. Armii Ludowej do ul. Chałubińskeigo i swoich tras - informuje ZTM.

16:54 Zamknięty został most Poniatowskiego oraz Al. Jerozolimskie od mostu do ul. Chałubińskiego.

16:50 Zmiany w komunikacji miejskiej. Autobusy kursują trasą: ... - RONDO WASZYNGTONA - Wybrzeże Szczecińskie - most Świętokrzyski - Dobra - wjazd na Trasę W-Z - al. Solidarności - al. Jana Pawła II - ...

Zmienione zostały trasy Tramwajów. Po lewej stronie Wisły linie dojeżdżają do pl. Starynkiewicza. Po prawej stronie: tramwaje jadące z al. Zielenieckiej do al. Waszyngtona i pętli Wiatraczna, tramwaje jadące z al. Waszyngtona jadą do pętli AL. ZIELENIECKA.

16:40 Autobusy z mostu Poniatowskiego kierowane są na Wisłostradę do Trasy W-Z.

16:38 Wyłączony został ruch autobusowy i tramwajowy w Al. Jerozolimskich.

16:34 - Jak informuje Ewa Gawor, dyrektor biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego stołecznego ratusza, kolejnych utrudnień w centrum miasta można spodziewać się ok. godz. 17 i 18, kiedy prezydent USA będzie przemieszczał się z Pałacu Prezydenckiego do hotelu Marriott, a później do Zamku Królewskiego, w którym odbędą się główne uroczystości rocznicowe.

16:23 - Cały czas trwa zabezpieczanie obchodów. W tym momencie trwa konwojowanie delegacji z lotniska do hoteli i z hoteli na spotkania. Nie doszło do żadnych incydentów. Staramy się, by utrudnienia były jak najmniej dokuczliwe dla mieszkańców stolicy - powiedział PAP we wtorek o godz. 15 rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Do stolicy przyjechało już 25 delegacji. Organizatorzy spodziewają się 50.

16:14 Jak informuje policja, ul. Krakowskie Przedmieście i ul. Nowy Świat są wyłączone z ruchu na odcinku od ul. Senatorskiej do Al. Jerozolimskich

15:15 Przywrócono przejazd Al. Ujazdowskimi i ul. Belwederską.

15:10 - Dolina Służewiecka, Marynarska, Sasanki, Hynka, al. Krakowska - o 15 zero korka. "Barack, zostań na dłużej", chciałoby się powiedzieć - relacjonuje Karol Kobos, dziennikarz tvnwarszawa.pl.

15:08 Przywrócono ruch tramwajów w Al. Jerozolimskich.

14:55 Tramwaje z Al. Jerozolimskich kierowane są w następujący sposób:po lewej stronie Wisły: skrócenie tras do pl. Starynkiewiczapo prawej stronie Wisły: tramwaje jadące z al. Zielenieckiej do al. Waszyngtona i pętli Wiatraczna, tramwaje jadące z al. Waszyngtona jadą do pętli AL. ZIELENIECKA.

Spotkanie Baracka Obamy i Donalda Tuska
TVN24

14:36 W związku z przejazdem kolumny rządowej wstrzymany czasowo ruch tramwajów w Al. Jerozolimskich.

14:26 Zamknięte dla ruchu ulice: Al. Ujazdowskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście.

13:34 Otwarte dla ruchu: al. Szucha oraz Al. Ujazdowskie.

13:26 Ulica Spacerowa została otwarta dla ruchu.

13:13 Zamknięty pl. Trzech Krzyży. Autobusy od ul. Nowy Świat kursują: Al. Jerozolimskie, zjazd do Wisłostrady, dalej ul. Czerniakowską do ul. Chełmskiej.

13:04 Jak podaje ZTM, podstawowe objazdy dla linii kursujących ul. Spacerową:w kierunku "na dół" do ul. Belwederskiej: ... - Puławska - Dolna - Sobieskiego - ...w kierunku "do góry" do ul. Puławskiej: od skrzyżowania ul. Belwederska/Sobieskiego: Chełmska - Czerniakowska - Myśliwiecka - ...

12:59 Utrudnienia w ruchu (korki) na ul. Puławskiej.

12:55 Zamknięta dla ruchu została ul. Spacerowa.

11:43 Przypominamy, że dziś ok. godziny 18:00 do północy zamknięta dla ruchu kołowego będzie zachodnia jezdnia Wisłostrady pomiędzy mostem Gdańskim a mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Zobacz zmiany w komunikacji miejskiej.

Przejazd Baracka Obamy
TVN24

10:58 Obecnie trwa spotkanie prezydenta RP z prezydentem USA. Po godz. 12:30 odbędzie się wspólna konferencja prasowa a następnie przejazd do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas przejazdu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

10:47 ZTM informuje, że możliwe będzie kilkuminutowe wstrzymanie ruchu tramwajów w Al. Jerozolimskich.

10:42 Obecnie zamknięte Al. Ujazdowskie pomiędzy pl. Na Rozdrożu - Gagarina w obu kierunkach. Pozostałe ulice są już otwarte.

10:40 Zamknięta dla ruchu ulica Belwederska.

10:36 Wznowiono ruch poprzeczny na Dolince Służewieckiej, al. Sikorskiego i Sobieskiego.

10:33 Wznowiony ruch na ul. Rzymowskiego i poprzecznych.

10:30 Policja informuje o przywróceniu ruchu na ul. 17 Stycznia.

10:27 Otwarta dla ruchu ul. Żwirki i Wigury.

10:25 Zamknięte dla ruchu: Dolinka Służewiecka, al. Sikorskiego, Trakt Królewski od al. Sikorskiego do pl. Trzech Krzyży oraz ulice poprzeczne.

10:17 - Mimo że około 30 VIP-ów przybywa we wtorek do Warszawy na obchody 25. rocznicy transformacji, to pasażerowie lotniska Chopina nie powinni odczuć utrudnień - poinformował PAP rzecznik portu Przemysław Przybylski. - Samoloty powinny odlatywać zgodnie z rozkładem. Ewentualnie możliwe są jakieś minimalne opóźnienia - dodał.

10:16 Wyłączone z ruchu skrzyżowanie Belwederska/Gagarina.

10:09 Wyłączona z ruchu ulica Żwirki i Wigury. Wyłączone także ulice poprzeczne.

10:08 Wyłączona z ruchu ulica Podwale - informuje stołeczna policja.

10:04 Autobusy linii 175 kierowane są od lotniska Chopina przez Południową Obwodnicę Warszawy do al. Krakowskiej dalej ul. Grójecką do pl. Zawiszy i trasy podstawowej.

CZYTAJ WIĘCEJ O UTRUDNIENIACH, KTÓRE CZEKAJĄ WARSZAWIAKÓW

Utrudnienia na warszawskich ulicach podczas wizyty Obamy
fot. TVN 24/ KWP Poznań film:TVN 24

Główne zdjęcie: PAP

ran/r