Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Kolorowy most średnicowy

Warszawa

fot

Najpierw powiesili na nim reklamową płachtę, teraz go oświetlili. Chwilę po godz. 19.00 most średnicowy rozbłysnął różnymi kolorami.

- Most jest podświetlony od strony północnej - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl. - Kolory się zmieniają, raz most jest podświetlony na biało, raz na czerwono, a także w kolorach tęczy - dodaje.

Kilka propozycji

Specjalnej widowni, która podziwiałaby inaugurację iluminacji mostu nie było. Przyszło ledwie kilka osób.

- Przygotowano kilka propozycji statycznego oświetlenia i kilka dynamicznych świetlnych scen, które będą automatycznie uruchamiane w wyznaczonych terminach. Jedne w wybranych dniach miesiąca, a inne w określonych porach dnia - oznajmili kolejarze ze specjalnego zespołu do spraw Euro 2012.

Ledowe lampy RGB dają możliwość wyświetlania praktycznie każdego koloru w dowolnym odcieniu. Światło może płynąć po przęsłach, migać w różnym tempie, tworzyć świetlne inscenizacje.

Nie chcą płachty

To kolejna próba upiększenia mostu średnicowego, który czeka na remont. Kiedy we wrześniu kolejarze z PKP PLK, w porozumieniu z ratuszem, zawiesili na nim płachtę z odwzorowaną konstrukcją mostu, internauci tvnwarszawa.pl nie pozostawili na tym pomyśle suchej nitki.

ran//par