Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Kolejny TBM łapie opóźnienie

Warszawa

Lech Marcinczak/tvnwarszawa.plTakie TBMy drążą stołeczne metro

Na przełomie sierpnia i września, a nie - jak planowano - w lipcu wystartuje trzeci TBM, który ma ruszyć ze stacji Powiśle i przekopać tunel pod dnem Wisły. Wszystko przez niestabilny grunt pod tunelem Wisłostrady.

- Musieliśmy dodatkowo zagęścić grunt pod tunelem Wisłostrady, by TBM bez problemów mógł wydrążyć pod nim tunel metra – tłumaczy Mateusz Witczyński, rzecznik spółki AGP Metro. – Dlatego pierwsza z maszyn wyruszy dopiero na przełomie sierpnia i września – dodaje.

Anna i Maria już wiercą

Pierwsze dwie maszyny już wyruszyły z ronda Daszyńskiego. Mają za zadanie wydrążyć tunele do stacji Powiśle, a także łącznik pomiędzy I i II linią metra. Pozostałe dwa TBMy wyruszą w wakacje z Powiśla i wydrążą tunele do stacji Dworzec Wileński.

mjc/roody