"Kolejny most w stolicy powinien zbudować rząd"

PAP /Jacek TurczykPrezydent Warszawy podczas otwarcia mostu Północnego

Warszawa dopiero co zyskała nowy most, a już pojawiają się pytania o kolejną przeprawę przez Wisłę. Prezydent Warszawy uważa, że najbardziej potrzebny jest teraz most na południu stolicy, ale od razu dodaje, że powinien powstać za rządowe pieniądze.

Otwarcie nowego mostu w Warszawie było okazją, by zapytać prezydent miasta, czy do końca jej drugiej kadencji rozpocznie się budowa kolejnej przeprawy przez Wisłę. Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że z odpowiedzią musi poczekać do uchwalenia kolejnego budżetu Unii Europejskiej.

- Kiedy będzie uchwalony budżet unijny, wtedy będziemy mówić, co można jeszcze zrobić - powiedziała. - Teraz jesteśmy skoncentrowani na budowie centralnego odcinka drugiej linii metra - dodała.

W jej ocenie najwięcej problemów komunikacyjnych rozwiązałby nowy most na południu Warszawy, który jednak powinien zbudować rząd.

Pięć nowych mostów na mapie

Prezydent nie sprecyzowała jednak, czy miała na myśli most Południowy, czy na Zaporze. Obie przeprawy pojawiły się na mapie inwestycji Gronkiewicz-Waltz już w czasie kampanii wyborczej w 2006 roku. Na tej samej mapie znalazły się także mosty: Północny, Krasińskiego i Karowa.

Pięć nowych mostów na mapie Warszawy pojawiło się również podczas ostatniej kampanii w 2010 roku. Na razie udało się otworzyć jeden z nich. Chociaż jego budowa jeszcze się nie zakończyła. par

Źródło zdjęcia głównego: PAP /Jacek Turczyk

Pozostałe wiadomości