Kolejny marsz ekologów ze Śródmieścia na Pragę

Warszawa

targeo.plTrasa przemarszu

Już w poniedziałek rano ekolodzy z Bankwatch Network i Fundacji WWF organizują przemarsz przez Warszawę. To kolejna manifestacja, jaka ma przejść koło Stadionu Narodowego, gdzie odbywa się szczyt klimatyczny.

Ekolodzy w pierwszej kolejności zaplanowali pikietę na placu Trzech Krzyży. Spotkają się tam przed Ministerstwem Gospodarki. W ratuszu zgłosili zgromadzenie na godz. 8.00.

W godzinach 9.30-12.00 przemaszerują z placu Trzech Krzyży na Pragę Południe.

Trasa przemarszu

Plac Trzech Krzyży - Nowy Świat - Al. Jerozolimskie - Al. 3 Maja - Al. Poniatowskiego - Rondo Waszyngtona.

ZTM informuje o możliwych utrudnieniach w ruchu autobusów i tramwajów. Zmiany mogą dotyczyć kilkudziesięciu linii.PODZIELONO JE NA 3 ETAPY: ZOBACZ SZCZEGÓŁY.

W sobotę przez stolicę przeszedł już jeden marsz ekologów.

Ekolodzy w walce o czystą planetę
TVN24

Odbył się przejazd rowerowy, także związany z trwającym szczytem klimatycznym.

Rowerzyści przejechali ulicami Warszawy
TVN24

Szczyt klimatyczny COP-19

W dniach 11-22 listopada w Warszawie odbywa się najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej: 19. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu - COP19 (Conferences of the Parties), której towarzyszy Spotkanie Stron Protokołu z Kyoto (CMP).

Główną siedzibą Konferencji jest specjalnie do tego przystosowany Stadion Narodowy.

Przez jedenaście dni stolica Polski gościć około 10 tysięcy osób; wśród nich czołowych polityków, przedstawicieli organizacji międzynarodowych, reprezentantów biznesu oraz nauki.

Konferencji towarzyszy kilkadziesiąt imprez naukowych i kulturalnych: spotkań, seminariów oraz warsztatów dotyczących tematyki zmian klimatu i możliwości ograniczania ich skutków.

lata, mz