Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Kolejne zatrzymania w sprawie grupy "Bukaciaka". "Już 200 podejrzanych"

Warszawa

CBŚPKolejne zatrzymania w sprawie grupy "Bukaciaka"

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało i doprowadziło z zakładów karnych dziewięć osób w sprawie gangu "Bukaciaka". W całym śledztwie występuje blisko 200 podejrzanych - informuje w czwartkowym komunikacie CBŚP.

Zatrzymani są podejrzani o działalność multiprzestępczą, postawiono im blisko 30 zarzutów prokuratorskich, przy czym jedna osoba jest podejrzana o usiłowanie zabójstwa. Wszyscy to mężczyźni w wieku od 34 do 66 lat.

"Działania, które przeprowadzono na terenie województwa mazowieckiego zostały wcześniej szczegółowo zaplanowane i zrealizowane w sposób skoordynowany, tak aby jednocześnie zatrzymać wszystkie podejrzane osoby i uniemożliwić im zatarcie śladów przestępstwa, a także porozumiewanie się i ustalenie wspólnej wersji wyjaśnień" - informuje CBŚP.

Według śledczych osoby te mogły prowadzić działalność przestępczą w latach 2013-2016. Zostały doprowadzone do mazowieckiego wydziału Prokuratury Krajowej, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, nielegalnego posiadania broni palnej, rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia lub broni palnej, paserstwa, a także wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury osiem osób zostało tymczasowo aresztowanych.

200 podejrzanych

W tej sprawie jest już łącznie 200 podejrzanych. Policjanci zabezpieczyli około 40 sztuk broni palnej, trzy granaty, ponad 2 tysiące sztuk amunicji oraz kilkadziesiąt kilogramów środków odurzających i substancji psychotropowych.

Pierwsze zatrzymania w sprawie gangu "Bukaciaka" miały miejsce w 2016 roku. Jak informuje CBŚP, w ręce policji wpadło wtedy 11 osób, w tym Rafał S. ps. "Szkatuła" i Marcin K. ps. "Belmondziak", którzy wraz z Mariuszem K. ps. "Kokolino" i Rafałem B. ps. "Bukaciak", odpowiadali za próbę uprowadzenia dla okupu mieszkańca Warszawy.

Następne aresztowania miały miejsce w 2018 roku. Jak podaje CBŚP, w tamtym czasie: "Policjanci CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Krajowej zatrzymali dziesięć osób i doprowadzili z Aresztu Śledczego i Zakładu Karnego cztery inne osoby. Śledztwo nadzoruje Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie".

ZOBACZ MATERIAŁY FILMOWE O SPRAWIE GRUPY "BUKACIAKA":

Kolejne zatrzymania powiązanych z grupą "Bukaciaka"CBŚP
wideo 2/3

PAP/kk/ran