Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Kolejne urzędy otwierają się na czworonogi

Warszawa

tvnZ czworonogiem do urzędu

Kolejne dzielnice idą śladem Woli. Od teraz również urzędy na Bielanach i w Wilanowie można odwiedzić w towarzystwie swojego czworonoga.

– Ratusz jest na to przygotowany. Przed wejściem wejściem mamy zawsze miskę z wodą, niedługo będą też miski z karmą - zachęca Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany.

Ma tylko jedną prośbę: - Aby pies był na smyczy i w kagańcu, chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, którzy załatwiają swoje sprawy – zwraca uwagę Pietruczuk.

Na podobne rozwiązanie zdecydował się także urząd w Wilanowie.

"Kochamy psiaki tak samo ja Wy dlatego od dnia dzisiejszego wszystkie sprawy urzędowe będziecie mogli załatwić razem. Specjalnie dla czworonogów, czekać będzie miska ze świeżą wodą" - poinformowali urzędnicy w mediach społecznościowych.

Przykład Woli

Jako pierwsza, na czworonogi w urzędzie otworzyła się Wola.

- Sama od dawna mam psa, z którym spędzam bardzo dużo czasu i chodzę nawet do pracy. Często spotykam się też z opiniami mieszkańców, w szczególności osób starszych, że chętnie przyszliby załatwić sprawę przy okazji spaceru z psem - tłumaczyła wolska radna Urszula Kęcik-Staniszewska, która wystosowała interpelację w tej sprawie.

Wniosek spotkał się z aprobatą ze strony urzędu.

- Uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa, dlatego bezzwłocznie przystąpiliśmy do stworzenia regulaminu - mówił burmistrz Krzysztof Strzałkowski. I dodał, że znajdą się w nim stosowne regulacje dotyczące trzymania psa na smyczy i w kagańcu. - Musimy zwrócić również uwagę na komfort innych interesantów – zaznaczył.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o przepełnionych schroniskach:

Przybywa porzucanych zwierząt
TVN24

mp/ran