Kolejne roszady na Trasie Toruńskiej

Warszawa

| lankanewspapers.comfot. Targeo.pl

Od rana na Trasie Toruńskiej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Między Markami a ul. Ostródzką ruch przeniesiono z północnej jezdni na nowowybudowaną drogę.

To kolejne roszady związane z przebudową Trasy Toruńskiej do parametrów drogi ekspresowej.Jakie zmiany czekają kierowców tym razem?

Zwężenia, zamknięty wyjazd, nowe drogi

W kierunku mostu Grota-Roweckiego będą poruszali się dwoma pasami ruchu.

Jezdnia w kierunku Marek (południowa) nadal będzie zwężona do dwóch pasów ruchu, po 3 metry szerokości każdy. Wyłączone z ruchu są zewnętrzne pasy awaryjne oraz pasy służące do skrętu w prawo. Tak będziemy jeździć do kwietnia 2011 r.

Wyłączona z ruchu jest też północno-wschodnia łącznica ul. Głębockiej z Trasą Toruńską. Ruch został skierowany na nowowybudowaną łącznicę północno-zachodnią. Można z niej zjechać na Trasę Toruńską w kierunku ul. Łabiszyńskiej i mostu Grota-Roweckiego oraz skręcić z Trasy Toruńskiej w ul. Głębocką.

W rejonie węzła Trasy Toruńskiej z al. Piłsudskiego w Markach zamknięte zostały wyjazd z łącznicy na teren Centrum Handlowego oraz łącznica umożliwiająca zawrócenie na Trasie Toruńskiej (pod wiaduktem) w kierunku Warszawy.

Zobacz okolicę na mapie Targeo

Jeszcze półtora roku

Prace na 7-kilometrowym odcinku między węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach potrwają do kwietnia 2012 r. Na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wykonuje je firma J&P – AVAX S.A.

mz/roody