Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Kolejne cięcia w komunikacji. Tym razem SKM

Warszawa

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plZTM planuje kolejne cięcia w komunikacji miejskiej

Szybka Kolej Miejska to kolejna "ofiara" cięć w komunikacji. Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada, że w weekendy linia S9 nie będzie kursowała.

- Planujemy zaoszczędzić na kursach SKM-ki. Już niebawem linia S9 będzie zawieszana w weekendy i to jest uzgodnione z władzami Legionowa - zdradza w rozmowie z tvnwarszawa.pl Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM.

Dłuższa S3

Linia S9 z Dworca Zachodniego dojeżdża do Wieliszewa przez Legionowo.

W dni wolne od pracy do Wieliszewa ma zostać wydłużona linia S3, która jeździ na trasie Lotnisko Chopina - Legionowo.

Mniej autobusów

Póki co, od czerwca ma wejść w życie plan cięć w komunikacji autobusowej. W tym przypadku ZTM zakłada zlikwidowanie 10 linii i korektę kilkudziesięciu innych. Urzędnicy tłumaczą je oszczędnościami.

Oszczędzą tramwaje

Krajnow pytany o ewentualne cięcia w komunikacji tramwajowej powiedział:

- Jako takich cięć czy ograniczeń związanych z kryzysem nie planujemy. Może będzie jedynie dostosowanie podaży miejsc do rzeczywistego zapotrzebowania, ale takie działania prowadzimy na bieżąco - podkreślił.

Mniej pieniędzy na komunikację

Rada miasta zadecydowała, że w 2013 roku na komunikację miejską będzie przeznaczone 190 mln złotych mniej niż pierwotnie zakładano.

ZTM na zmianach chce zaoszczędzić kilkadziesiąt milionów złotych:

ZTM chce zaoszczędzić kilkadziesiąt milionów złotych
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

bf//ec