Kolejki w urzędach skarbowych Macie czas do poniedziałku

Najnowsze


W urzędach skarbowych zrobiło się tłoczno. W piątek wszystkie placówki w Warszawie czynne były do 18.00, w sobotę będą pracować do 13.00. Spóźnialscy mogą złożyć PIT jeszcze w poniedziałek, a po zamknięciu urzędów będą mogli wrzucić zeznania podatkowe do specjalnych urn. Pozostaje jeszcze internet.

- Dotąd około 70 procent warszawiaków złożyło zeznania podatkowe. Przez internet zrobiło to 10 procent z nich – wyjaśnia Krzysztof Kucharczyk, rzecznik Izby Skarbowej w Warszawie.

Potrzebujesz pomocy?

Jeżeli jeszcze ktoś ma wątpliwości, jak wypełnić PIT, może skonsultować się z pracownikami urzędów skarbowych w najbliższą sobotę od godziny 9.00 do 13.00.

Ponadto w poniedziałek urzędy będą czynne dłużej – do godziny 18.00.

- Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych placówek znaleźć można na www.is.waw.pl - podpowiada rzecznik.

PIT do urny

Jeżeli ktoś do 2 maja do godz. 18.00 nie wyrobi się z osobistym złożeniem PIT-a, będzie miał możliwość wrzucenia dokumentu do specjalnej urny, wystawionej przy każdym urzędzie skarbowym od godziny 18.00 do 24.00.

W niektórych urzędach są specjalne automaty, w których możemy zostawić PIT. Działają w urzędach m.in.: w Wilanowie, Śródmieściu, Bemowie na Woli czy Ursynowie.

Zeznanie podatkowe można wysłać również pocztą.

Bez wychodzenia z domu

PIT można wypełnić także w internecie. Interaktywny formularz, za pomocą którego można wysłać zeznanie roczne, należy pobrać ze strony www.e-deklaracje.gov.pl. Na stronie zamieszczona została również szczegółowa instrukcja i najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami.

Dotąd na złożenie e-deklaracji zdecydowało się 80 tysięcy warszawiaków, czyli co dziesiąty mieszkaniec stolicy.

Kara dla spóźnialskich

Ci, którzy deklarację podatkową złożą lub wyślą po terminie, muszą być przygotowani na grzywnę - najniższa to 100 złotych, najwyższa - ponad dwa tysiące.

myk/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty po południu TVN24