Kolejki po karty miejskie. "Zdążyć przed podwyżką"

Warszawa

fot

- Straszne te nowe ceny - narzekają pasażerowie komunikacji miejskiej. I stoją w kolejkach do Punktów Obsługi Pasażerów ZTM, żeby wyrobić sobie nowe karty miejskie i zakodować na nich bilety na kilka miesięcy. W piątek w POP-ie na stacji Metro Centrum stało się nawet godzinę.

Pasażerowie, którzy stali w ogonku, przyznawali wprost: przyszliśmy wyrobić kartę miejską tuż przed zapowiadaną podwyżką biletów. Mimo że trzeba było czekać nawe godzinę, chętnych nie brakowało. Po 16.00 na antresoli przy wejściu do POP-u stało około 30 osób, mniej więcej drugie tyle w środku. Niektórzy umilali sobie czekanie lekturą, inni - rozmową. Wszyscy byli zdeterminowani, żeby zaoszczędzić parę groszy.

Na chwilę przed podwyżką

W piątkowe popołudnie najwięcej warszawiaków "polowało" na doładowanie trzymiesięczne. Choć ich ceny, w porównaniu z innymi typami biletów, wzrosną najmniej (np. normalne w I strefie o 24 zł), to i tak pasażerowie raczej negatywnie oceniają zapowiedzianą podwyżkę.

- Straszne te ceny są - usłyszeliśmy w kolejce.

Ktoś bronił: - Z jednej strony jest to dosyć duże obciążenie. Z drugiej strony, jeżeli są potrzebne, żeby między innymi utrzymać tabor, to co na to poradzić.

"Będziemy kombinowali"

- Moim zdaniem podwyżka mija się z celem - komentował jeden z pasażerów.

- Nie wiem czy ludzie będą chcieli jeździć komunikacją miejską skoro bilety będą tak drogie - wtórowała mu koleżanka.

Czy skorzystają z opcji podwójnego doładowania biletami 90-dniowymi karty miejskiej po starej cenie tuż przed podwyżką? – Zobaczymy, na ile nam pozwolą pieniążki, będziemy kombinowali - odpowiadają. - Mamy też nadzieję, że kolejka będzie szybko się ruszała, ale nie chcielibyśmy się przeliczyć - dodali.

Kartę miejską przed podwyżką można doładować w biletomatach.

Drożej od wtorku

Niejednokrotnie już informowaliśmy o podwyżce cen biletów ZTM, która stanie się rzeczywistością 16 sierpnia. Zmienią się nie tylko ceny, lecz także wygląd biletów. Ratusz tłumaczy, że pieniądze z podwyżki przeznaczy na inwestycje.

SPRAWDŹ NOWE CENY BILETÓW

ran/mz