Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Koleje Mazowieckie na Euro: Nocne pociągi i "bilet kibica"

Warszawa

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plmówi Donata Nowakowska, rzecznik Kolei Mazowieckich

Bilety na 5, 9 lub 21 dni oraz nocne pociągi na niektórych trasach - takie udogodnienia dla kibiców (i nie tylko) zapowiadają Koleje Mazowieckie.

"Bilety kibica" mają pojawić się w sprzedaży w czasie Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Obejmą wszystkie pociągi Kolei Mazowieckich oprócz "Słonecznego". Kibice nie dojadą na nich więc z Warszawy do Trójmiasta, ale za to mieszkańcy Mazowsza będą mieli jak dotrzeć na mecze.

Będą też mieli jak wrócić. KM zapowiadają uruchomienie dodatkowych kursów między północą, a godziną 1 w nocy na trasach do Pilawy, Dęblina, Siedlec i Ciechanowa. Nie wiadomo jeszcze, ile kosztować będą bilety - ostateczne decyzje mają zapaść we wtorek, a swoimi planami KM pochwaliły się na konferencji poświęconej ocenie stanu przygotowań do Euro na Mazowszu. Wiadomo za to, że korzystać będą mogli z nich także mieszkańcy Mazowsza.

Szkolą pracowników

- W ramach "Akademii Euro 2012" przeszkoliliśmy już 130 osób, głównie pracowników kas i kierowników pociągów, przede wszystkim w zakresie języka angielskiego - chwali rzeczniczka spółki Donata Nowakowska. - Docelowo będzie to około 200 osób.

roody//ec