Koleje Mazowieckie chwalą się wynikiem. "O milion więcej pasażerów"

TVN Warszawa

Koleje MazowieckieWięcej pasażerów

- Koleje Mazowieckie przewiozły w ubiegłym roku o ponad milion pasażerów więcej niż w 2016 - poinformował przewoźnik.

W roku 2017 z usług Kolei Mazowieckich skorzystało 62 mln pasażerów, podczas gdy rok wcześniej było ich 60,9 mln.

- Miniony rok uważam za bardzo pomyślny. Nie ukrywam, że spodziewaliśmy się wyniku, który nie odbiegałby zbytnio od tego, co uzyskaliśmy na koniec 2016 r. Ale skok aż o ponad milion podróżnych jest dla nas w spółce informacją wyjątkowo radosną. Jesteśmy w pełni świadomi tego, z jakimi trudnościami zmagają się nasi podróżni. A jednak bez modernizacji infrastruktury nie ma mowy o sprawnie działającym pasażerskim transporcie kolejowym - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

"Radosna informacja"

Stępień zapewnił jednocześnie, że po zakończeniu remontów podróże będą wygodniejsze również w kontekście planowanego przez przewoźnika zakupu 71 nowych pociągów elektrycznych. Wartość tego zamówienia to 2,2 miliarda złotych.

Przewoźnik przypomniał, że trudności w ubiegłym roku spowodowane były koniecznością uruchomienia autobusowej komunikacji zastępczej na jednej z najbardziej obleganych linii - 447, gdzie od kilku miesięcy trwa zamknięcie odcinka z Warszawy Włochy do Grodziska Mazowieckiego. Z podobnym problemem przewoźnik i jego klienci borykali się, jeśli chodzi o linię nr 7 na odcinku Dęblin - Pilawa, gdzie także trwają intensywne prace modernizacyjne.

Planowany jest także remont linii średnicowej, który będzie ogromnym wyzwaniem dla inwestora, a dla przewoźników i pasażerów wielkim kłopotem.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁY DOTYCZĄCE REMONTÓW KOLEJOWYCH:

Trasa z Warszawy do Poznania będzie wyremontowanaTVN 24
wideo 2/3

PAP/ran/b