Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Kolejarze zamontują 135 stojaków rowerowych

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plStojaki rowerowe przy stacji

135 stojaków rowerowych zamierzają w najbliższym czasie ustawić na stacjach kolejarze. Pierwsze pojawiły się w piątek na białołęckiej stacji Płudy. Następne mają stanąć wkrótce m.in. w Wawrze i na Pradze.

Jak zapewniają przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe, dzięki stojakom pasażerowie będą mogli zostawić swój rower przy stacji i przesiąść się do pociągu.

"Ułatwienie dla pasażerów"

- Chcemy ułatwić pasażerom drogę do pracy. Szczególnie, że na przystankach osobowych, jak Warszawa Płudy, będziemy patrzyli, czy przybywają rowerowy czy nie. Wtedy będziemy zwiększali liczbę stojaków – tłumaczy Grzegorz Wrocławski z PKP PLK.Przy stacji Płudy do dyspozycji cyklistów będzie 10 sztuk, każdy z nich jest w kształcie litery "U". Jak zapewniają kolejarze, kolejnych 35 stojaków w najbliższych dniach ma stanąć m.in. na stacjach: Warszawa Praga, Choszczówka, Falenica, Miedzeszyn czy Międzylesie.

W Warszawie i na Mazowszu

Kolejne 90 sztuk kolejarze zamontują poza Warszawą. Nowe stojaki zyskają Legionowo, Chotomów, Janówek, Pomiechówek, Brody Warszawskie, Studzianki Nowe, Radziwiłłów Mazowiecki. W sumie PLK zamontują na Mazowszu 135 stojaków rowerowych.ran/b