Przygotuj się na:

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Zmiany w komunikacji i parkowaniu

  Kolejarze rozbiorą wiadukt, kierowcy pojadą objazdami

  TVN Warszawa

  Kolejarze rozbiorą wiadukt nad KasprzakaLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
  wideo 2/2

  Od piątku wieczorem do poniedziałku rano zamknięta będzie ulica Kasprzaka pomiędzy Bema a aleją Prymasa Tysiąclecia. Kolejarze zaczynają rozbiórkę wiaduktu. Na utrudnienia muszą się przygotować kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej. W najbliższy piątek zaczyna się rozbiórka wiaduktu nad Kasprzaka, w ramach trwającego remontu linii kolejowej nr 20 (od Dworca Zachodniego do Gdańskiego m.in. wzdłuż al. Prymasa Tysiąclecia). O sprawie informowaliśmy na tvnwarszawa.pl.

  Jak informuje stołeczny ratusz, w dniach od piątku 26 maja od 22 wieczorem do poniedziałku 29 maja do 5 rano wyłączone z ruchu będą obydwie jezdnie Kasprzaka. Jadący od strony ronda Daszyńskiego będą musieli skręcić w Bema. Jadących z Bemowa czeka z kolei zjazd w Prymasa Tysiąclecia.

  Kasprzaka zwężona w tygodniu

  Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: al. Prymasa Tysiąclecia - Wolska - al. "Solidarności" - Okopowa - Towarowa. Lokalnie zamknięty odcinek można ominąć jadąc także z Wolskiej w ulicę Bema. Niedostępny będzie także chodnik po obu stronach jezdni Kasprzaka (wraz z ciągiem pieszo-rowerowym). Ruch rowerów będzie kierowany do Wolskiej. Rozbiórka wiaduktu zakończy się w kolejny weekend: 2-5 czerwca. Wówczas ulica również zostanie zamknięta dla ruchu. W tygodniu pomiędzy tymi weekendami oraz w kolejnych do końca czerwca obydwie jezdnie Kasprzaka będą zwężone o skrajne pasy.

  - Wynika to z potrzeb rozbiórki przyczółków wiaduktu. Jezdnia w kierunku Bemowa będzie miała trzy pasy ruchu, a jezdnia w stronę centrum – dwa. Zamknięty będzie chodnik po południowej stronie ulicy wraz z ciągiem pieszo-rowerowym. Ruch pieszych i rowerów będzie kierowany do chodnika po północnej stronie ulicy, gdzie zostanie ustanowiony ciąg pieszo-rowerowy - informuje ratusz.

  Zmiana organizacji ruchu na Kasprzaka
  UM

  Komunikacja na objazdach

  W weekendy 26-29 maja i 2-5 czerwca autobusy pojadą objazdami. Linie: 105, 109, 155, 171, 178 i 190, jadąc w kierunku krańców Browarna, rondo Daszyńskiego, Konwiktorska, Dworzec Centralny, Torwar, CH Marki, pojadą Wolską, skręcą w Bema i dalej swoimi trasami. Natomiast w kierunku krańców Os. Górczewska, Znana, PKP Ursus, Nowe Bemowo pojadą Skierniewicką do Wolskiej. Z kolei autobusy linii 136 (w obu kierunkach) od Ronda Tybetu będą kursowały aleją Prymasa Tysiąclecia i dalej ulicami Wolską i Płocką.

  Objazdy na czas rozbiórki wiaduktu
  UM

  Na weekendy 9-12 oraz 16-19 czerwca zaplanowano rozbiórkę wiaduktu nad Wolską. W tych dniach ta ulica także będzie wyłączona z ruchu.

  skw/pm