Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Kolejarze rozbiorą wiadukt, kierowcy pojadą objazdami

TVN Warszawa

Kolejarze rozbiorą wiadukt nad KasprzakaLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Od piątku wieczorem do poniedziałku rano zamknięta będzie ulica Kasprzaka pomiędzy Bema a aleją Prymasa Tysiąclecia. Kolejarze zaczynają rozbiórkę wiaduktu. Na utrudnienia muszą się przygotować kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej. W najbliższy piątek zaczyna się rozbiórka wiaduktu nad Kasprzaka, w ramach trwającego remontu linii kolejowej nr 20 (od Dworca Zachodniego do Gdańskiego m.in. wzdłuż al. Prymasa Tysiąclecia). O sprawie informowaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Jak informuje stołeczny ratusz, w dniach od piątku 26 maja od 22 wieczorem do poniedziałku 29 maja do 5 rano wyłączone z ruchu będą obydwie jezdnie Kasprzaka. Jadący od strony ronda Daszyńskiego będą musieli skręcić w Bema. Jadących z Bemowa czeka z kolei zjazd w Prymasa Tysiąclecia.

Kasprzaka zwężona w tygodniu

Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: al. Prymasa Tysiąclecia - Wolska - al. "Solidarności" - Okopowa - Towarowa. Lokalnie zamknięty odcinek można ominąć jadąc także z Wolskiej w ulicę Bema. Niedostępny będzie także chodnik po obu stronach jezdni Kasprzaka (wraz z ciągiem pieszo-rowerowym). Ruch rowerów będzie kierowany do Wolskiej. Rozbiórka wiaduktu zakończy się w kolejny weekend: 2-5 czerwca. Wówczas ulica również zostanie zamknięta dla ruchu. W tygodniu pomiędzy tymi weekendami oraz w kolejnych do końca czerwca obydwie jezdnie Kasprzaka będą zwężone o skrajne pasy.

- Wynika to z potrzeb rozbiórki przyczółków wiaduktu. Jezdnia w kierunku Bemowa będzie miała trzy pasy ruchu, a jezdnia w stronę centrum – dwa. Zamknięty będzie chodnik po południowej stronie ulicy wraz z ciągiem pieszo-rowerowym. Ruch pieszych i rowerów będzie kierowany do chodnika po północnej stronie ulicy, gdzie zostanie ustanowiony ciąg pieszo-rowerowy - informuje ratusz.

Zmiana organizacji ruchu na Kasprzaka
UM

Komunikacja na objazdach

W weekendy 26-29 maja i 2-5 czerwca autobusy pojadą objazdami. Linie: 105, 109, 155, 171, 178 i 190, jadąc w kierunku krańców Browarna, rondo Daszyńskiego, Konwiktorska, Dworzec Centralny, Torwar, CH Marki, pojadą Wolską, skręcą w Bema i dalej swoimi trasami. Natomiast w kierunku krańców Os. Górczewska, Znana, PKP Ursus, Nowe Bemowo pojadą Skierniewicką do Wolskiej. Z kolei autobusy linii 136 (w obu kierunkach) od Ronda Tybetu będą kursowały aleją Prymasa Tysiąclecia i dalej ulicami Wolską i Płocką.

Objazdy na czas rozbiórki wiaduktu
UM

Na weekendy 9-12 oraz 16-19 czerwca zaplanowano rozbiórkę wiaduktu nad Wolską. W tych dniach ta ulica także będzie wyłączona z ruchu.

skw/pm