Kolejarze: pomóż nam ułożyć rozkład jazdy

Warszawa

PKPDwa miesiące utrudnień na kolei

Twój pociąg nie zatrzymuje się na ważnym dla Ciebie przystanku, kursuje zbyt rzadko, a może za często? PKP InterCity zachęca pasażerów do wysyłania swoich propozycji zmian do rozkładu jazdy pociągów. Można je zgłaszać do 14 kwietnia.

W specjalnie przygotowanym formularzu trzeba odpowiedzieć na kilka pytań. W pierwszej części należy wybrać kategorię pociągów oraz jak często i w jakim celu podróżujemy.

Następnie określamy, jakiej relacji dotyczą proponowane zmiany. Jeżeli nie pamiętamy nazwy albo numeru pociągu, w każdej chwili możemy zajrzeć do obecnego rozkładu, dostępnego w oknie formularza. Na samym końcu szczegółowo musimy opisać zaproponowane zmiany.

Czy uwzględnią Twoje uwagi?

Konsultacje potrwają do 14 kwietnia. – Po ich zakończeniu wszystkie uwagi trafią do analityków z PKP Intercity – wyjaśnia Małgorzata Sitkowska, rzeczniczka prasowa spółki.

Tego, ile pojawiło się uwag oraz czego najczęściej domagają się pasażerowie dowiemy się na przełomie kwietnia i maja. Wtedy zostaną opublikowane wstępne wyniki konsultacji.

W ubiegłym roku do kolejarzy napłynęło 1200 uwag. Jedna trzecia z nich została uwzględniona. Jak informuje rzeczniczka prasowa spółki, dzięki nim udało się zapewnić bezpośrednie połączenie z Warszawy do Chełma i Dorohuska, czy dzienne połączenie z Warszawy do Budapesztu przez Ostrawę i Bratysławę.

bf