Kolejarze dali sobie piątkę za przygotowania do Euro 2012

Warszawa

| Imago/East Newsfot

- Przygotowania do Euro 2012 oceniłbym na piątkę, bo o szóstce będziemy mogli myśleć pod koniec tych prac - mówi w "Witaj Warszawo" Łukasz Kurpiewski, rzecznik PKP.

Do Euro 2012 pozostało 500 dni. Władze miasta chwalą się dziś przygotowaniami do turnieju. - Rok 2011 będzie końcem inwestycji i początkiem dużych przedsięwzięć organizacyjnych - zapowiadają.

Z kolei kolejarze z dumą prezentują efekty prac, które toczą się w stolicy. Aktualnie te najbardziej intensywne trwają na Dworcu Wschodnim.

- Najcięższe prace rozbiórkowe i odtworzeniowe już się toczą zgodnie z harmonogramem. Pod koniec lata rozpoczną się roboty wykończeniowe - zapowiada Marek Mazurek, zastępca kierownika budowy. - Obecnie pracuje tu 120 osób - dodaje.

Na Dworcu Centralnym, gdzie PKP zdecydowało się jedynie na lifting, część hali głównej już została oddana pasażerom.

Na Zachodnim tylko malowanie

Gorzej jest na Dworcu Zachodnim, gdzie PKP przerwały niedawno negocjacje z inwestorem i rozpoczęły rozmowy z kolejnym deweloperem. Prawdopodobnie niewiele zmieni się tu przed przyjazdem kibiców.

- Na przełomie kwietnia i maja 2012 roku, żeby na czas Euro poprawić tę estetykę rozpoczniemy malowanie. Mam pełną świadomość, że to nie jest działanie zgodnie ze sztuką budowlaną i mam pełną świadomość, że te działania mają na celu poprawić tylko estetykę tego miejsca na czas mistrzostw - przyznaje w rozmowie z TVN Warszawa Jan Telecki, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK.

Niewiele dzieje się także na stacji Warszawa Stadion. - Trwają prace przygotowawcze. Robota ruszy pod koniec marca - obiecuje Kurpiewski. Za 6 mln zł dworzec ma wyremontować firma ZAB-BUD. Umowę w tej sprawie podpisano w lipcu 2010 roku.

"Przygotowania na piątkę"

Mimo to kolejarze nie tracą optymizmu. Na pytanie o ocenę, jaką PKP może sobie teraz wystawić za podjęte działania rzecznik mówi bez zająknięcia - piątka.

A jak Wy oceniacie przygotowania kolejarzy? Zapraszamy do wzięcia udziału w sondzie. Czekamy także na Wasze opinie na forum tvnwarszawa.pl.

mjc/par