"Koko Euro Spoko" przebojem reprezentacji

Warszawa

Piosenka "Koko Euro Spoko" zespołu Jarzębina został oficjalnym przebojem reprezentacji Polski. Śpiewaczki z Kocudzy (woj. lubelskie) pokonały m.in. Marylę Rodowicz czy zespół Feel.

"Jarzębina" swój przebój zaprezentowała podczas koncertu na Podzamczu. W koncercie "Hit biało-czerwonych" wystąpiło 10 zespołów.

W głosowaniu esemesowym największą liczbę głosów zdobyły właśnie śpiewaczki z małej wsi Kocudzy położonej nieopodal Janowa Lubelskiego. Zespół składa się z samych kobiet w wieku 32 - 82 lata. Kobiety tworzą swój zespół już od 23 lat, a na swoim koncie mają wiele nagród. Jarzębina jest jednym z najbardziej znanych śpiewających grup wschodniej Polski.

Po koncercie trener Franciszek Smuda ogłosił szeroki skład drużyny Euro 2012.

Na zakończenie imprezy przemówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Kiedy wchodziła na scenę, mieszkańcy zebrani na Podzamczu wygwizdali ją.

- Myślę, że emocje i napięcie coraz bardziej będę się wzmacniać, zwłaszcza, kiedy już poznaliśmy wszystkie nazwiska polskiej reprezentacji. Myślę, że możemy za nich trzymać kciuki. Pierwsza rzecz, to żebyśmy wyszli z grupy, a druga rzecz, to marzenia, że jeżeli będziemy mocno trzymać kciuki, będziemy mieć trochę szczęścia, to może ten puchar, który przyjechał do Warszawy, dostanie się w ręce naszego kapitana - powiedziała prezydent.

Laserowe pokazy w czwartek

3 maja również na Podzamczu o godzinie 21:00 odbędzie się pierwszy w tym sezonie pokaz multimedialny w parku fontann.

Na ścianie wody lasery namalują nam m.in. puchar Euro, stadiony miast gospodarzy czy uczestników - kraje biorące udział w turnieju. Nie zabraknie też piłki w grze, bo będziemy mieli okazję zobaczyć animację wodną prezentującą sylwetki piłkarzy z laserowym odzwierciedleniem ruchu piłki. Będzie także opowieść o chłopcu, który chciał zostać piłkarzem, a wszystko w połączeniu z muzyką i światłem. Nie zabraknie też niespodzianek, w tym roku podczas widowiska zobaczymy obraz trójwymiarowy bez potrzeby używania okularów 3D.

bf/roody