Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

KOD manifestował przed Sejmem. "Nie deptać prawników"

Warszawa

TVN24Manifestacja przed Sejmem

Komitet Obrony Demokracji protestował w sobotę przed Sejmem. Manifestacja odbywała się pod hasłem: "NIE dla upartyjnienia sądów i zmiany ustroju państwa".

Zgromadzenie rozpoczęło się ok. godz. 17. Przy ulicy Wiejskiej zjawili się przedstawiciele KOD z transparentami. Między innymi z napisem: "nie deptać prawników".

Domagają się wstrzymania procedowania projektu ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

"Jeżeli pisowski projekt ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa przejdzie, to idąc wówczas do sądu, ujrzymy jedynie iluzję sprawiedliwości. Instancja ta będzie bowiem całkowicie upartyjniona" – przekonują w zapowiedzi protestu umieszczonej na Facebooku. I podają przykład, do czego może doprowadzić zmiana w przepisach prawa. "Chcesz zakwestionować otrzymany mandat? Sędzia jest już jednak ''partyjny'', a policjant jest znajomym PiSowskiego burmistrza. Przegrasz. Chcesz się odwołać? Nie bardzo masz już gdzie, bo kolejne instancje odwoławcze są równie upartyjnione. System zbudowany jest bowiem tak, iż ''rządzący'' przenikają wszystkie jego szczeble" - twierdzą.

Manifestacje Komitetu Obrony Demokracji odbywały się także w innych miastach Polski. ran/gp