Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Kobieta w ciąży wpadła do zalewu. Ratował ją policjant po służbie

Warszawa

Marta Pocztarska / flickr cc by 2.0Zalew Zegrzyński

Tragedią mogła skończyć się wycieczka jednej z par nad Zalewem Zegrzyńskim. Łódka przewróciła się, a do wody wpadły dwie osoby, w tym kobieta w ciąży, niepotrafiąca pływać. Pomógł policjant, który wypoczywał w pobliżu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około 17. Aspirant Łukasz Wiatr miał wolne. Pojechał nad Zalew Zegrzyński łowić ryby. I to on zauważył, jak na wodzie przewraca się żaglówka. Ruszył na pomoc.

Najpierw rzucił poszkodowanym bojkę. "Bardzo pilnie pomocy potrzebowała, będąca w ciąży kobieta, która nie umiała pływać. Próbę szybkiego wydobycia z wody obu osób dodatkowo utrudniał silny wiatr, który powodował duże fale" - relacjonuje policja.

Na szczęście obie osoby udało się wydostać z wody. "Kiedy para była już bezpieczna, policjant wezwał policjantów z komisariatu rzecznego, którzy z kolei poprosili o pomoc ratowników WOPR. Ratownicy nie stwierdzili u poszkodowanych widocznych obrażeń" - podaje policja.

Na tvnwarszawa.pl piszemy o Zalewie Zegrzyńskim:

Wędkarze na Jeziorze ZegrzyńskimTVN24
wideo 2/4

kz/r