Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Koalicja Obywatelska odkryła karty. Podwarszawska lista do Sejmu

  TVN Warszawa


  Koalicja Obywatelska zaprezentowała w środę swoich kandydatów do Sejmu z okręgu Warszawa II. Lider listy Jan Grabiec zapowiedział, że kandydaci odwiedzą w kampanii "wszystkie miejscowości w okręgu".

  Podczas konferencji prasowej w Pruszkowie kandydatów przedstawił przewodniczący PO na Mazowszu, europoseł Andrzej Halicki. Powiedział, że nadchodzące wybory będą "bardzo ważne i wszyscy powinni wziąć w nich udział, jeżeli komuś nie podoba się stan dzisiejszy".

  "To bardzo dobra drużyna"

  Halicki zaznaczył, że podwarszawska lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej reprezentuje różne środowiska. - Nie tylko przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, także środowiska lewicowe, środowiska ekologów, samorządowców, aktywnych społeczności lokalnych – wskazał. Przekonywał, że "to bardzo dobra drużyna reprezentująca wszystkie osiem powiatów".

  Wskazał też, że podwarszawska lista złożona jest z osób "bardzo doświadczonych, ale też takich, którzy życiowym doświadczeniem uzupełniają tych, którzy w polityce krajowej już są". Lider okręgowej listy i rzecznik PO Jan Grabiec powiedział, że na listach Koalicji Obywatelskiej jest podobna liczba kobiet i mężczyzn. Dodał, że znajdują się na niej eksperci w dziedzinach edukacji, służby zdrowia, samorządu czy ekologii.

  - Zaczynamy kampanię w okręgu podwarszawskim. Odwiedzimy wszystkie osiem powiatów, wszystkie miejscowości w naszym okręgu – zapowiedział Grabiec. Dodał, że do wyborów politycy Koalicji Obywatelskiej będą "kontynuować rozmowy z mieszkańcami okręgu podwarszawskiego w celu rozwiązania ich problemów". - Taka będzie też rola posłów z tego okręgu, aby reprezentować jak najlepiej kandydatów z tego okręgu - powiedział Grabiec.

  Gajewska, Lasek, Niemczyk...

  Na drugim miejscu podwarszawskiej listy znalazł się były poseł i europoseł z ramienia PO Paweł Zalewski. Na trzecim - obecna posłanka PO Kinga Gajewska. Na czwartym – były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, a dziś wiceburmistrz Bemowa Maciej Lasek.

  Kolejne sześć miejsc zajmują: Jacek Wiśniewski, ekspert ds. służb specjalnych Piotr Niemczyk, Katarzyna Szostak, Jolanta Koczorowska, Krzysztof Rzyman z Zielonych oraz Artur Kołosowski.

  Wybory do Parlamentu Europejskiego. Koalicja Europejska wygrała we wszystkich dzielnicach:

  Oficjalne wyniki wyborów do PETVN24
  wideo 2/3

  PAP/em/b