Kłótnia przed druga turą. "Nie oddajmy Warszawy w ręce szaleńca"

Warszawa

TVN24Piotr Guział i Andrzej Rozenek w programie "Tak jest"

- Propozycja darmowej komunikacji miejskiej, którą postuluje Jacek Sasin, jest szalona. Nie oddajmy Warszawy w ręce szaleńca – zaapelował Andrzej Rozenek (Twój Ruch), kandydat na prezydenta stolicy, który przed drugą turą poparł Hannę Gronkiewicz-Waltz. – Ten pomysł ma szansę powodzenia – ripostował Piotr Guział, burmistrz Ursynowa, który we wtorek udzielił poparcia Jackowi Sasinowi.

Obaj kandydaci z pierwszej tury spotkali się w programie "Tak jest" w TVN 24. Zapytani dlaczego udzielili poparcia właśnie tym kandydatom, Rozenek i Guział wcielili się w rolę ich adwokatów.

– Przede wszystkim nigdy nie przyłożę ręki do jakiegokolwiek zwycięstwa w wyborach Prawa i Sprawiedliwość. Dlatego z bólem, ale zagłosuję na Hannę Gronkiewicz-Waltz – powiedział Andrzej Rozenek.

Z kolei Piotr Guział skupił się na wymienieniu zalet kandydata PiS.

– Jacek Sasin to stateczny człowiek mający bardzo duże doświadczenie w administracji. Jest najlepiej przygotowany do roli prezydenta Warszawy. On lepiej rozumie problemy współczesnej stolicy – stwierdził Guział.

"Darmowa komunikacja to szaleństwo"

Andrzej Rozenek zwrócił uwagę na postulat Jacka Sasina dotyczący darmowej komunikacji miejskiej. – Zauważyłem szczególnie niebezpieczną wadę u kandydata PiS. On nie potrafi liczyć pieniędzy. Pomysł darmowej komunikacji jest szalony. Jeśli pan Sasin dojdzie do władzy będziemy mieć do czynienia z festiwalem wydawania pieniędzy za który sami zapłacimy – ocenił ostro polityk Twojego Ruchu i dodał, że w Warszawie "potrzebna jest zmiana, ale nie zmiana na gorsze".

Do tego zarzutu odniósł się burmistrz Ursynowa. – Jacek Sasin ma dużą szansę na realizację tego pomysłu. Ma już koncepcję jak namówić osoby mieszkające w stolicy, a nierozliczające tutaj podatków, by zaczęły płacić PIT w Warszawie. Wtedy darmowa komunikacja miejska może się udać – skomentował Guział.

Kogo popierają przegrani?

Guział o głosowanie na Sasina zaapelował w środę. Dzień później kandydata PiS poparł także Zbigniew Wrzesiński, kandydat komitetu Wspólnota Patriotyzm Solidarność.W czwartek urzędującą prezydent poparł Sebastian Wierzbicki z SLD. Wcześniej swojego poparcia Hannie Gronkiewicz-Waltz udzielił właśnie Andrzej Rozenek.Jasnej deklaracji w sprawie "przekazania" głosów nie złożyli kandydatka Zielonych Joanna Erbel oraz Przemysław Wipler z Nowej Prawicy.

jb/b