Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Kleszczowa otwarta dla kierowców. "Trwają prace wykończeniowe"

Najnowsze

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plKleszczowa już otwarta

Wyremontowana ul. Kleszczowa została otwarta dla kierowców. Po nowej nawierzchni jeżdżą już samochody i autobusy, ale prace wykończeniowe wciąż trwają.

- W fazie wykończeniowej są chodniki, ścieżki rowerowe i trawniki - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Nową Kleszczową można już poruszać się komunikacją miejską. - Wprawdzie nie ma jeszcze wiat przystankowych, tylko słupki, ale zatoczki przystankowe są gotowe. Na przystankach są też rozkłady jazdy - mówi Zieliński.

Na swoje trasy podstawowe wróciły linie 158, 187, 189, 401, 517, N01, N35.

Jak informują urzędnicy, prace wykończeniowe będą prowadzone do końca listopada.

Zobacz przejazd nową Kleszczową:

Kleszczowa już otwartaTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

Pogoda sprzyjała pracom

Wybudowana została jezdnia, zatoki autobusowe oraz dwa ronda - na skrzyżowaniach z ul. Krańcową oraz z ulicami Ryżową, Chrobrego i Solipską.

Dlaczego Kleszczowa została oddana do użytku pół roku wcześniej, niż zapowiadano?

Jak tłumaczą urzędnicy, ostatni etap prac to kładzenie nawierzchni i gdyby padał deszcz lub temperatury spadły do minusowych, prace musiałyby zostać wstrzymane do zimy.

840 metrów za prawie 8 mln złotych

Prace przy przebudowie tych 840 metrów ulicy rozpoczęły się w maju. Nie utrudniały one jednak ruchu.

Od lipca na ulicy Kleszczowej obowiązywał tylko jeden kierunek ruchu. Kierowcy i komunikacja miejska mogli pojechać od ul. Ryżowej do Al. Jerozolimskich. W przeciwnym kierunku wprowadzono objazdy ulica Popularną lub al. 4 czerwca 1989 roku (dawna Nowolazurowa).

Koszt prac wykonanych przez firmę Skanska wyniesie 7,6 mln zł.

Tak wyglądała ulica przed przebudową:

Kleszczowa zostanie przebudowanaDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl