Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Klasyk na Łazienkowskiej

Warszawa

Fot. legia.com

W piątkowy wieczór na stadionie Pepsi Arena warszawska Legia zmierzy się z Górnikiem Zabrze w ramach 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Będzie to już 107 spotkanie pomiędzy tymi drużynami.

Dziś mecze legionistów z zabrzanami nie elektryzują już fanów tak samo jak dawniej, lecz dzisiejsze spotkanie zapowiada się interesująco. Drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, ale dla Legii będzie to dopiero drugie spotkanie w tym sezonie. Przy wygranej warszawiacy mają szansę wskoczyć na fotel lidera.

Dobry początek

Po nieudanej próbie doprowadzenia do skutku meczu pierwszej kolejki z Zagłębiem Lubin, legionistom przyszło się zmierzyć na wyjeździe z Cracovią. Piłkarze z Łazienkowskiej bardzo udanie zainaugurowali sezon wygrywając w Krakowie 3:1 po bramkach Manu oraz Radovicia.

Trochę gorsze nastroje po początku sezonu mają piłkarze Górnika. W pierwszych dwóch kolejkach nowego sezonu udało im się uzbierać tylko 2. punkty. O ile remis wywieziony z terenu vicemistrza Polski z Wrocławia można uznać za wynik udany, to remis na swoim terenie z Widzewem sukcesem już nie jest.

Bez Hubnika

Sytuacja kadrowa zespołu jest coraz lepsza. Gotowi do gry są już Dickson Choto i Jakub Kosecki, a do optymalnej formy wraca Izraelczyk Moshe Ohayona. W piątkowym spotkaniu najprawdopodobniej nie wystąpi jednak napastnik legionistów Michal Hubnik, który narzeka na uraz. Problemy z udziałem w meczu może mieć także Michał Kucharczyk.

Długa tradycja

Piątkowe spotkanie będzie już 107. w historii meczów Legii z Górnikiem. W statystykach minimalnie lepsi są warszawiacy - wygrali 41 potyczek a w 39 musieli uznać wyższość zespołu z Zabrza. Jak będzie dzisiaj?

Początek meczu Legia Warszawa - Górnik Zabrze o godz. 20:30.

bś//par