Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Klasyk na Łazienkowskiej

Warszawa

Fot. legia.com

W piątkowy wieczór na stadionie Pepsi Arena warszawska Legia zmierzy się z Górnikiem Zabrze w ramach 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Będzie to już 107 spotkanie pomiędzy tymi drużynami.

Dziś mecze legionistów z zabrzanami nie elektryzują już fanów tak samo jak dawniej, lecz dzisiejsze spotkanie zapowiada się interesująco. Drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, ale dla Legii będzie to dopiero drugie spotkanie w tym sezonie. Przy wygranej warszawiacy mają szansę wskoczyć na fotel lidera.

Dobry początek

Po nieudanej próbie doprowadzenia do skutku meczu pierwszej kolejki z Zagłębiem Lubin, legionistom przyszło się zmierzyć na wyjeździe z Cracovią. Piłkarze z Łazienkowskiej bardzo udanie zainaugurowali sezon wygrywając w Krakowie 3:1 po bramkach Manu oraz Radovicia.

Trochę gorsze nastroje po początku sezonu mają piłkarze Górnika. W pierwszych dwóch kolejkach nowego sezonu udało im się uzbierać tylko 2. punkty. O ile remis wywieziony z terenu vicemistrza Polski z Wrocławia można uznać za wynik udany, to remis na swoim terenie z Widzewem sukcesem już nie jest.

Bez Hubnika

Sytuacja kadrowa zespołu jest coraz lepsza. Gotowi do gry są już Dickson Choto i Jakub Kosecki, a do optymalnej formy wraca Izraelczyk Moshe Ohayona. W piątkowym spotkaniu najprawdopodobniej nie wystąpi jednak napastnik legionistów Michal Hubnik, który narzeka na uraz. Problemy z udziałem w meczu może mieć także Michał Kucharczyk.

Długa tradycja

Piątkowe spotkanie będzie już 107. w historii meczów Legii z Górnikiem. W statystykach minimalnie lepsi są warszawiacy - wygrali 41 potyczek a w 39 musieli uznać wyższość zespołu z Zabrza. Jak będzie dzisiaj?

Początek meczu Legia Warszawa - Górnik Zabrze o godz. 20:30.

bś//par