Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Kładka pod Łazienkowskim nabiera kształtów. Zobacz, jak ją budują

Warszawa

Kładka pod mostem ŁazienkowskimZDM
wideo 2/4

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie kładki pieszo-rowerowej na moście Łazienkowskim. "To inwestycja, którą ciężko jest obserwować na co dzień - dlatego mamy dla Was filmową relację spod mostu" - napisał na Facebooku dyrektor ZDM-u i zamieścił wideo.

"Konstrukcja nabiera kształtu. Po stronie północnej zamontowane zostały wszystkie przęsła kładki. Po stronie południowej prace są już na półmetku. W najbliższym czasie planujemy rozpocząć betonowanie ramp wjazdowych" - czytamy na stronie Łukasza Puchalskiego.

Własne oświetlenie

Kładka będzie podwieszona pod główną płytę mostu, poniżej chodników. Pomysł na jej budowę powstał już w trakcie odbudowywania mostu Łazienkowskiego po wielkim pożarze. Pod koniec grudnia ubiegłego roku wydano pozwolenie na budowę i już widać efekty. Prace trwają po obu stronach Wisły.

Budowa ma się skończyć w lipcu. Docelowo pod mostem Łazienkowskim będą dwie kładki – po północnej i południowej stronie.

Po stronie śródmiejskiej połączą się one ze ścieżkami na Cyplu Czerniakowskim, po praskiej - z drogą rowerową wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego. 

Przejazd nad Wałem Miedzeszyńskim (po północnej stronie węzła) umożliwi dodatkowa kładka, która połączy się z nową drogą dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych. Cała trasa będzie miała własne oświetlenie.

kz//ec