Kinga Rusin zgasi Stadion Narodowy?

Warszawa

NCSStadion Narodowy nocą

Za trzy tygodnie Warszawa pogrąży się w ciemności. Zgasną światła na Uniwersytecie Warszawskim w Muzeum Narodowym, niewykluczone, że zapadnie decyzja o wyłączeniu iluminacji Stadionu Narodowego. W ten sposób miasto chce uczcić Godzinę dla Ziemi WWF.

Tegoroczną edycję akcji zaplanowano na 31 marca, a honorowy patronat objęła prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Warszawa, zgodnie z uchwałą z września 2011 r., przyjęła plan redukcji emisji CO2, o 20% do 2020 roku. W realizacji tzw. Action Planu niezbędna będzie też energia i zaangażowanie warszawiaków, na których bardzo liczymy - mówi Leszek Drogosz, Dyrektor stołecznego Biura Infrastruktury.Zgaśnie stadion?Już po raz szóstyludzie na całym świecie zgaszą światła na jedną godzinę, żeby pokazać, że los środowiska nie jest im obojętny. Dokładnie o godz. 20.30 włączą się do niej zapewne mieszkańcy i instytucje. - Na chwilę obecną mamy potwierdzone następujące budynki: Uniwersytet Warszawski, Zachęta, Muzeum Narodowe, Radisson, Novotel, Hilton, Blue City, Arkadia oraz Złote Tarasy - CH i biura wylicza Małgorzata Kosowska z WWF.Wszyscy chętni mogą zarejestrować się również na stronie wwf.pl. Jak przekonują organizatorzy, każdy głos się liczy. "Kinga Rusin zgasi Stadion Narodowy w Warszawie jeżeli 30 000 tysięcy osób przyłączy się do akcji" – brzmi wpis na stronie. - Liczymy, że tyle osób będzie chciało zobaczyć zgaszony stadion i się zarejestrują - mówi Kosowska.

Zgasł PKiN i mury obronne

Przed rokiem w Warszawie zgasł PKiN, mosty, mury obronne Starego Miasta, ratusz przy pl. Bankowym, Katedra Jana Chrzciciela, Kościół Jezuitów, Wieża Ciśnień w zakładzie Wodociągu Centralnego, Gruba Kaśka.

Akcja po raz pierwszy odbyła się w 2007 roku w Sydney.

ran//ec