Kilkadziesiąt statków na Wiśle. Syreny i flary w hołdzie powstańcom

Warszawa

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plGodzina "W" na Wiśle

70. rocznica Powstania Warszawskiego w tym roku jest obchodzona na lądzie, ale także na wodzie. O godzinie 17.00 syreny zawyły także na Wiśle, gdzie hołd powstańcom oddało kilkadziesiąt jednostek pływających.

W uroczystym rejsie bierze udział ok. różnych 30 jednostek. - Są jednostki należące do policji, straży pożarnej, MPWiK, WTW, różnych organizacji wodniackich, a także prywatne. Punktualnie o godz. 17 wszystkie zatrzymały się między mostem Poniatowskiego a Płytą Desantu, zawyły syrenami alarmowymi, a załogi odpaliły flary - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

- Jednocześnie na moście Poniatowskiego zgromadziło się kilkaset osób. W godz. 17.00 ruch zamarł, zatrzymały się samochody, autobusy i tramwaje - dodaje.

Jednostki, w uformowanym szyku, wypłynęły z Podzamcza ok. godz. 16.20. Potem ruszyły w górę rzeki przepływając w pobliżu miejsc powstańczych walk – Starówki, dawnego mostu Kierbedzia, ulicy Solec, przyczółka pomiędzy mostem kolejowym i mostem Poniatowskiego, czy ul. Czerniakowskiej.

Godzina "W" w Warszawie
TVN24

b