Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Kilka tysięcy osób przebiegło przez centrum

Warszawa


Po godz. 14 zakończył się 7. Półmaraton Warszawski. Przez centrum stolicy przebiegło kilka tysięcy osób. Policja zamknęła ulice na trasie biegu. Komunikacja miejska jeździła objazdami. Mistrzynią Polski została Aleksandra Jawor, która pokonała trasę w czasie 1:14:36. Za nią uplasowały się na podium: Agnieszka Gortel-Maciuk i Izabela Trzaskalska.

Najszybszym półmaratończykiem był dzisiaj Arkadiusz Gardzielewski, który dystans 21,0975 km pokonał w czasie 1:03:30. Na podium staną także: Yared Shegumo z czasem 1:04:15 oraz Mariusz Giżyński (1:04:19). Pierwszą kobietą na mecie była Volha Mazurenok (Białoruś) z czasem 1:14:25. Tuż za nią uplasowały się najszybsze zawodniczki w klasyfikacji Mistrzostw Polski w Półmaratonie.

Wyniki można znaleźć na stronie organizatora.

Start i meta na moście Zawodnicy wystartowali o godz. 10 z Mostu Poniatowskiego. Biegli ulicami: aleje Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i dalej ulicami: Miodową i Bonifraterską aż do Placu Gwardii. Trasa półmaratonu wiodła dalej Wybrzeżem Gdyńskim wzdłuż Wisły aż do ulicy Ludnej i ulicami: Rozbrat do al. Ujazdowskich, ul. Belwederską, Gagarina, Podchorążych do Czerniakowskiej i z powrotem do Mostu Poniatowskiego. Na metę na błoniach Stadionu Narodowego biegacze dostali się od strony Wybrzeża Szczecińskiego.

W związku z biegiem, stołeczni kierowcy utknęli w kilku miejscach w korkach - czytaj więcej.

par