Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Kilka tysięcy ludzi na Marszu Pamięci. "Nie ma przyszłości bez godności i prawdy"

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plMarsz Pamięci

Kilka tysięcy osób wzięło udział w marszu, który jest elementem organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody Święta Niepodległości PiS połączyło z uczczeniem kolejnej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.

- Nie ma przyszłości Polski bez godności, niepodległości i prawdy - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w poniedziałek wieczorem przed Pałacem Prezydenckim podczas marszu upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej i rocznicę odzyskania niepodległości.Jak przekonywał prezes Prawa i Sprawiedliwości, godność RP "to prawda o tragedii i uczczenie tych, którzy polegli" 10 kwietnia 2010 roku. - Ciągle nie mamy prawdy w naszym życiu publicznym. Nie ma też odpowiedniego aktu uczczenia zmarłego tragicznie prezydenta, jego małżonki i wszystkich, którzy polegli w Smoleńsku - ocenił lider PiS. - Ciągle jest to zadanie i ciągle musimy się do niego zbliżać - dodał Kaczyński.Według niego, marsze na Krakowskim Przedmieściu, które odbywają się 10-tego każdego miesiąca, "mają sens". - Idziemy we właściwym kierunku. Idziemy broniąc wartości, które budują naszą przyszłość, budują dobrą przyszłość Polski - podkreślił prezes PiS.W jego ocenie, "nie ma przyszłości bez godności, niepodległości i prawdy". - Te wszystkie wartości łączą się ze sobą i dlatego jestem pewien, że za miesiąc będziemy tu znowu - za dwa, za trzy, za cztery - mówił Kaczyński. Aż do momentu - jak zaznaczył - "kiedy będzie można powiedzieć, że nasza misja jest skończona i zwyciężyliśmy".- I z całą pewnością zwyciężymy - zaznaczył Kaczyński.

Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego podczas Marszu Pamięci
TVN24

Kilka tysięcy osób

W Marszu Pamięci wzięło udział kilka tysięcy osób. Około godziny 21:20 uczestnicy marszu dotarli do placu Piłsudskiego. - Uroczystości odbywały się pod pomnikiem Marszałka. Uczestnicy odśpiewali hymn - relacjonował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Po godzinie 21 uczestnicy Marszu Pamięci doszli w okolice Pałacu Prezydenckiego. - Do zebranych przemówił Jarosław Kaczyński, potem odmówiono modlitwę i kolumna marszu zaczęła się przemieszczać w stronę placu Piłsudskiego - informował Węgrzynowicz.

Marsz poprzedziła msza święta w Archikatedrze św. Jana. Tuż po mszy wyruszył Marsz Pamięci. - Na Placu Zamkowym zebrało się kilka tysięcy osób - mówił tuż po godzinie 20. Węgrzynowicz i dodawał: - Na czele marszu, jego uczestnicy nieśli długą biało-czerwoną flagę.

Uczestnicy szli trasą wiodącą przez plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście przed Pałac Prezydencki, a następnie ul. Tokrzewskiego-Karaszewicza na pl. Piłsudskiego przed Grób Nieznanego Żołnierza. Tam Jarosław Kaczyński złoży kwiaty pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego.

Marsz zakończył się około godziny 22.

Related content

Marsz Pamięci w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej
TVN24
Marsz Pamięci na Krakowskim Przedmieściu
TVN24

PAP/jb/ec