Kierująca spod Rotundy przejdzie kolejne badanie psychiatryczne

Warszawa

TVN 24Wjechała do podziemnego przejścia

Prokuratura nie dostanie na razie opinii biegłych na temat Izabelli C. Kobieta, która wjechała do przejścia podziemnego przy Rotundzie będzie musiała przejść dodatkowe badanie.

O tym, że Izabella C. już w połowie stycznia przeszła badania psychiatryczne, a z końcem stycznia psychologiczne, pisaliśmy już na tvnwarszawa.pl. Według wcześniejszych zapowiedzi, opinia biegłych miała być znana jeszcze w tym tygodniu, ale okazuje się, że trzeba będzie poczekać dłużej.

Kolejne badania

Jak poinformował reporterkę TVN24 rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak, biegli zdecydowali, że Izabella C. musi przejść jeszcze jedno badanie psychiatryczne.

- Biegli stwierdzili, że musi być wykonane jeszcze jedno badanie psychiatryczne. Opinia powinna być sporządzona w ciągu kilku dni od badań, których terminu jeszcze nie ustalono – precyzuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Przemysław Nowak.

Opinia ma pomóc ustalić, czy kobieta jest poczytalna. Jeśli tak będzie to prokuratura skieruje do sądu akt oskarżenia. Jeśli będzie stwierdzona niepoczytalność, postępowanie może zostać umorzone.

Mercedesem do przejścia

31-latka wjechała do przejścia podziemnego w centrum Warszawy w nocy z 17 na 18 grudnia po tym, jak otarła się o inne auto i straciła panowanie nad swoim mercedesem. Jak poinformowała policja, kierująca autem była nietrzeźwa. Miała promil alkoholu w organizmie.

Mercedes wpada do przejścia podziemnego
ksp

Miesiąc wcześniej sąd zdecydował, że kobieta przez dwa lata nie może prowadzić pojazdów mechanicznych i musi zapłacić 2 tys. zł grzywny - także za jazdę po pijanemu. Wyrok nie zdążył się jednak jeszcze uprawomocnić.

Na czas trwania śledztwa zgodnie z postanowieniem sądu Izabella C. miała oddać paszport i dwa razy w tygodniu meldować się na komisariacie. Jak informuje policja, kobieta jednak się tam nie stawia.

Prokuratura o sprawie Izabelli C.
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

bf/ran