Kierująca spod Rotundy będzie ponownie sądzona. Rozprawa za zamkniętymi drzwiami

Warszawa

TVN24Sprawy Izabelli C.

Sprawa Izabelli C. wraca do ponownego rozpatrzenia przez sąd rejonowy - zadecydował sąd okręgowy w Warszawie we wtorek. Chodzi o sprawę z sierpnia 2013 roku, kiedy kobieta będąc pod wpływem alkoholu prowadziła samochód po Warszawie, łamiąc szereg przepisów. Doszło jeszcze zanim kobieta po pijanemu wjechała do przejścia podziemnego pod Rotundą.

Chodzi o wydarzenia w nocy z 24 na 25 sierpnia ub.r., kiedy Izabella C. kierowała samochodem pod wpływem alkoholu (alkomat wskazał prawie 1 promil alkoholu w organizmie) i została zatrzymana w centrum Warszawy. Najpierw skręciła na rondzie de Gaulle'a w lewo (obowiązuje tam zakaz), przejechała na czerwonym świetle, a na koniec - mimo zakazu - wjechała w ul. Nowy Świat.

W listopadzie ubiegłego roku sąd skazał ją za to na 2 tys. grzywny i dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Obrońca Izabelli C. złożył apelację. Sąd okręgowy, rozpatrując ją we wtorek, zadecydował o zwróceniu sprawy do ponownego rozpatrzenia przez sąd rejonowy.

Sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności.

Wjechała do przejścia podziemnego

Izabella C zasłynęła jednak jeszcze innym wyczynem. W grudniu ub. roku prowadząc auto pod wpływem alkoholu, wjechała do przejścia podziemnego przy Rotundzie. W tej sprawie toczy się odrębne postępowanie.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

pk/kka