Kierowcy wytyczyli własny objazd

Warszawa

"Objazd" zamkniętego fragmentu Prostej wytyczyli sobie przez chodnik i plac po zburzonej kamienicy. Internauta Bob nagrał film, na którym widać, jak samochody skracają sobie drogę, żeby dojechać do ul. Pańskiej.

Jezdnia ul. Prostej od ronda Daszyńskiego do Miedzianej we wtorek w nocy została zamknięta dla ruchu. Utrudnienia miały nie być dokuczliwe, ponieważ ulica Prosta i tak kończy się ślepo na placu budowy II linii metra.

Część kierowców nie chce korzystać z wyznaczonego objazdu i, omijając ustawione przy rondzie Daszyńskiego barierki, wjeżdża na chodnik, żeby potem po placu po zburzonej kilka lat temu kamienicy przejechać do ul. Pańskiej.

Taki objazd proponuje ratusz:

Zmiany na Prostej
UM

Będzie szerzej

Przed rozpoczęciem budowy II linii metra ul. Prosta - między ul. Towarową a al. Jana Pawła II - miała jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu w przeciwnych kierunkach. Był to jedyny wąski odcinek w ciągu ulic Świętokrzyskiej i Kasprzaka.

Obecnie trwa jego przebudowa. Powstaną dwie jezdnie o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku, a w rejonie skrzyżowań powstaną dodatkowe.

Zmienić ma się też przebieg linii tramwajowej - znajdzie się ona w pasie między jezdniami. Ratusz zapowiada, że technologia wykonania torowiska w przyszłości pozwoli udostępnić je także dla autobusów.

Po obu stronach rozbudowywanej ul. Prostej powstaną drogi dla rowerów oraz ciągi pieszo-rowerowe. Przebudowa ulicy zakończy się w drugiej połowie 2014 r. i będzie kosztowała 33,8 mln zł.

Czytaj także na Kontakcie 24.

aka/ja/su/mz