Przygotuj się na:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2019

W najbliższy weekend wielu mieszkańców Warszawy będzie odwiedzać groby. Podpowiadamy, jak dotrzeć na cmentarze, gdzie spodziewać się zmian i utrudnień oraz którędy pojadą linie cmentarne.

Kierowcy samochodów tych marek najczęściej popełniają wykroczenia

Warszawa

facebook.plDane straży miejskiej

Kierowcy volkswagenów popełnili najwięcej wykroczeń zarejestrowanych przez fotoradary w 2014 roku - wynika z raportu straży miejskiej. Dane umieścił na portalu społecznościowym Jarosław Krajewski, radny Warszawy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówi, informacje opublikował, bo są jego zdaniem interesujące.

Przedstawione przez radnego dane pochodzą od straży miejskiej, która co roku przygotowuje sprawozdanie ze swojej działalności.

Pierwsza piątka

Jak wyglądają konkretnie statystyki dotyczące wykroczeń popełnianych przez kierowców samochodów danych marek? Radny przedstawił informacje o pięciu z największą liczbą wykroczeń:

Volkswagen - 13362

Toyota - 11113

Opel - 11081

Ford - 10556

BMW - 9011

- Pokazane przez Jarosława Krajewskiego dane, to statystyki wykroczeń zarejestrowanych tylko przez fotoradary - zastrzega Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej. - Nie można jednak zapomnieć o tym, że na wielokrotność rejestrowanych marek pojazdów, wpływ ma również ich popularność na polskim rynku motoryzacyjnym - zaznacza.

"Nie chodzi o utwierdzanie stereotypów"

Po co w takim razie radny Warszawy umieścił te konkretne dane? - Jeżeli posiadam informacje, które mogą być interesujące dla warszawiaków to je wrzucam - odpowiada.

- To nie chodzi o utwierdzanie stereotypów, ale o informacje. Na pewno wiele osób jest zainteresowanych takimi danymi statystycznymi - mówi.

Młodzi nie tacy straszni?

Z danych straży miejskiej z 2014 roku wynika również, że najczęściej przez fotoradary łapani byli kierowcy, zamieszkali w Warszawie - 40122. Drugie miejsce zajęli mieszkańcy Piaseczna - 1055, a trzecie mieszkańcy Lublina - 895.

- Według analiz młodzi kierowcy w wieku do 24 lat najrzadziej popełniali wykroczenia. Najczęściej nie stosowali się do przepisów kierowcy z grupy wiekowej 35 - 44 lata, stanowiąc aż 28% wszystkich sprawców - informuje straż miejska.

Tu znajdziesz pełne dane

JAK INFORMOWALIŚMY, OSTATNIO FOTORADAR STANĄŁ MIĘDZY INNYMI NA ULICY WOŁOSKIEJ:

Fotoradar na skrzyżowaniu Wołoskiej i Domaniewskiej
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

su/ran