Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Kierowcy ignorują buspas, policję i zakaz wjazdu na most

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plKierowcy lekceważą policjantów

Kierowcy nic nie robią sobie z zakazu wjazdu na most Poniatowskiego. Skręt z Wału Miedzeszyńskiego na most, obok Stadionu Narodowego, miał w godzinach 7 - 10 służyć tylko komunikacji miejskiej, ale kierowcy ignorują nawet policjantów kierujących ruchem.

Zmiany w organizacji ruchu związane są z zamknięciem mostu Łazienkowskiego. W poniedziałek wyłączono wjazd na most od strony Wału. Od 7 do 10 może z niego korzystać tylko komunikacja miejska. Utworzyły się korki.

Kierowcy łamią przepisy
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Wielu kierowców nie stosuje się jednak do znaków i łamie przepisy, wjeżdżając na łącznicę zarówno od strony mostu Łazienkowskiego, jak i od strony mostu kolejowego. Lekceważą także policjantów, którzy nakazują jechać na wprost.

- Policjantów jest zdecydowanie za mało, żeby opanować sytuację - uważa reporter tvnwarszawa.pl.

Zasłonięty znak
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Problem ze znakami

- Kierowcy jadący od strony mostu kolejowego, w kierunku Łazienkowskiego, nie widzą znaku nakazu jazdy na wprost. Jest zasłonięty przez sygnalizator świetlny - zauważa Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Ponadto potem sygnalizacja świetlna mylnie informuje, że kierowcy mogą skręcić na most - dodaje.

Po 8.00 kierowcy zaczęli także korzystać z buspasów, które od poniedziałku funkcjonują na Wale Miedzeszyńskim i moście Poniatowskiego. - Policja łapie ich pomiędzy ul. Zwycięzców a mostem Poniatowskiego - mówi reporter.

su/r

Policja kieruje ruchem | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Kierowcy wjeżdżają na zamkniętą łącznicę | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Kierowcy łamią przepisy | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Policja poczua kierwców | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Kierowcy łamią przepisy | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Kierowcy łamią przepisy | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl