Kierowcy autobusów wzywają do strajku włoskiego

Warszawa

| Fakty TVNfot

Przeprowadzimy strajk włoski - ostrzegają na forum tvnwarszawa.pl kierowcy stołecznych autobusów. Zdenerwowani, mają dość ciągłych wyrzutów pod ich adresem. O łamanie przepisów oskarżają ich kierowcy samochodów i pasażerowie.

Kierowcy autobusów miejskich zapowiadają na forum tvnwarszawa.pl jazdę zgodnie ze wszystkimi przepisami i nawołują swoich kolegów do pójścia w ich ślady.

Groźba strajku włoskiego, to reakcja na trwającą od kilku dni kłótnię między kierowcami autobusów, samochodów osobowych i samych pasażerów.

Wszystko zaczęło się od jednego filmu. Lawina ruszyła, gdy pokazaliśmy, jak autobus przejeżdża na czerwonym świetle, później dostało się kolejnym - za zajeżdżanie drogi czy jazdę po linii ciągłej.

Na forum tvnwarszawa.pl zawrzało - setki komentarzy: wzajemne obwinianie i niekończąca się dyskusja. Wielu warszawskich kierowców źle nastawionych do kierowców miejskich autobusów i nie przepuściło okazji, żeby wytknąć im wykroczenie. Napływały kolejne filmy i zdjęcia.

Oliwy do ognia dolewały kolejne artykuły: o autobusie, który wylądował w rowie, prawdopodobnie przez butelkę. O nastolatkach, którzy postanowili opluć i pobić kierowcę.

Większość komentarzy ogranicza się jednak do wzajemnego wyzywania i rzucania oskarżeń.

Policja i żony kierowców w akcji

Do dyskucji włączyła się również żona kierowcy. Próbowała na naszym forum wytłumaczyć, że praca jej męża nie jest łatwa, bo musi pracować w święta i weekendy, a kłótnie z kierowcami i pasażerami to codzienność.

Kolejną falę komentarzy wywołała akcja policji, która przeprowadziła kontrolę autobusów miejskich. Okazało się, że przejeżdżanie na czerwonym świetle i skręcanie nie z tego pasa, to stały repertuar kierowców. Znów zawrzało na naszym forum.

Jeden z kierowców zaproponawał konfrontację z policją i miejskimi urzędnikami odpowiedzialnymi za komunikację miejską.

ran/par