Kierowca zwrócił uwagę przechodniom, pobili go i okradli

Warszawa

ksp warszawaKobieta skopała auto i okradła jego właściciela

Policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o pobicie obywatela Mołdawii i kradzież jego telefonu. Do napaści doszło na ulicy po tym, kiedy krewka para omal nie wpadła pod koła samochodu poszkodowanego.

Jak relacjonuje policja, w Piasecznie, na ulicy Piłsudskiego pod koła toyoty wbiegły dwie osoby. Kierowca po ostrym hamowaniu uchylił okno i zwrócił przechodniom uwagę.

To się nie spodobało upomnianym. Kobieta zaczęła kopać w auto, a kiedy właściciel wysiadł, wyjął telefon i próbował zawiadomić policję, ta wyrwała mu go z ręki. Towarzysz kobiety zaczął Mołdawianina bić pięścią w twarz.

Policję zawiadomili świadkowie zdarzenia. Chwilę potem zjawiło się pogotowie. Kilkanaście minut później agresywna para była już w rękach policjantów. Zarówno 21-letnia kobieta jaki jej 28-letni kompan byli pijani.

Przeprowadzone badanie wykazało ten sam wynik - oboje mieli 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Policjanci z Konstancina-Jeziorny odzyskali również telefon należący do poszkodowanego.Po wytrzeźwieniu przedstawiono im zarzuty pobicia. Grożą im 3 lata więzienia.

skw//ec