Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Kierowca taksówki jechał pijany. Przez cztery lata nie pojeździ wcale

  TVN Warszawa


  Kierowca taksówki, który pod wpływem alkoholu spowodował trzy kolizje, usłyszał zarzuty. Jak informuje policja, 62-letni Zbigniew Ś. przyznał się do wszystkiego i dobrowolnie poddał się karze.

  Kolizję opisywaliśmy w sobotę. Nietrzeźwy kierowca skody najpierw uderzył w dwa samochody w alei Szucha, potem odjechał i zderzył się z mercedesem na placu Unii Lubelskiej. A na koniec wylądował na słupie.

  Jak poinformowała policja, 62-latek miał prawie dwa promile alkoholu we krwi. Został zabrany do szpitala z powodu urazu głowy.

  We wtorek stołeczna policja poinformowała, że mężczyzna usłyszał usłyszał zarzuty kierowania autem w stanie nietrzeźwości.

  Musi zaakceptować sąd

  "Przyznając się do stawianych mu zarzutów, poddał się dobrowolnie karze 4 tysięcy grzywny. Dostał zakaz prowadzenia pojazdów na cztery lata. Będzie musiał także wpłacić 5 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej" - czytamy na stronie Komendy Stołecznej Policji.

  Propozycję kary będzie musiał jeszcze zaakceptować sąd.

  Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o policyjnym pościgu za innym pijanym kierowcą:

  Są zarzuty za pościg kradzionym autemksp
  wideo 2/5

  md/pm