Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Kierowca audi: dam po 500 zł i zostawicie mi prawo jazdy

  TVN Warszawa

  kspBył pijany i chciał wręczyć łapówkę

  Był pijany i oferował policjantom łapówkę. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego otwockiej komendy zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Kierowca audi jest podejrzewany o prowadzenie pod wpływem alkoholu i przestępstwo "korupcyjne".

  Mundurowi z otwockiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Samochód wzbudził ich zainteresowanie, ponieważ kierowca nie włączył świateł. Według relacji policjantów mężczyzna na widok radiowozu zaczął się zachowywać bardzo nerwowo i nie potrafił racjonalnie odpowiadać na pytania.

  Funkcjonariusze zbadali kierowcę alkomatem, 32-latek wydmuchał ponad promil alkoholu. Mieszkaniec gminy Trzcianka, zaoferował policjantom po 500 złotych w zamian za odzyskanie prawa jazdy i puszczenie go wolno.

  Grozi mu 12 lat więzienia

  Teraz 32-letni mężczyzna odpowie nie tylko za prowadzenie po kieliszku, ale również za "nakłanianie policjantów do naruszenia przepisów prawa, w zamian za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej".

  Materiały sprawy trafiły do garwolińskiej prokuratury. Dochodzeniowcy z otwockiej komendy, złożyli też wniosek o zastosowanie wobec 32-latka dozoru policji, jednak prokurator nie przychylił się do zalecenia. Sprawa prawdopodobnie będzie miała swój finał w sądzie. Mężczyźnie za jazdę po alkoholu grozi do 2 latach więzienia, z kolei za próbę wręczenia łapówki 10.

  kz/sk