Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Kierowca audi: dam po 500 zł i zostawicie mi prawo jazdy

Warszawa

kspBył pijany i chciał wręczyć łapówkę

Był pijany i oferował policjantom łapówkę. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego otwockiej komendy zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Kierowca audi jest podejrzewany o prowadzenie pod wpływem alkoholu i przestępstwo "korupcyjne".

Mundurowi z otwockiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Samochód wzbudził ich zainteresowanie, ponieważ kierowca nie włączył świateł. Według relacji policjantów mężczyzna na widok radiowozu zaczął się zachowywać bardzo nerwowo i nie potrafił racjonalnie odpowiadać na pytania.

Funkcjonariusze zbadali kierowcę alkomatem, 32-latek wydmuchał ponad promil alkoholu. Mieszkaniec gminy Trzcianka, zaoferował policjantom po 500 złotych w zamian za odzyskanie prawa jazdy i puszczenie go wolno.

Grozi mu 12 lat więzienia

Teraz 32-letni mężczyzna odpowie nie tylko za prowadzenie po kieliszku, ale również za "nakłanianie policjantów do naruszenia przepisów prawa, w zamian za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej".

Materiały sprawy trafiły do garwolińskiej prokuratury. Dochodzeniowcy z otwockiej komendy, złożyli też wniosek o zastosowanie wobec 32-latka dozoru policji, jednak prokurator nie przychylił się do zalecenia. Sprawa prawdopodobnie będzie miała swój finał w sądzie. Mężczyźnie za jazdę po alkoholu grozi do 2 latach więzienia, z kolei za próbę wręczenia łapówki 10.

kz/sk