Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Kiedyś malowali emblematy Legii, dziś robią sztukę ulicy

Najnowsze

Marcin Gula /tvnwarszawa.plWielkie malowanie kamienicy na Pradze

Obdrapane mury, rozpadające się kamienice i ciemne bramy. Okolice ul. Małej na Pradze to nie jest miejsce, gdzie dzieci mogą bezpiecznie się bawić. Właśnie dlatego zorganizowano im warsztaty streetartowe, na których razem z artystą Eltono pomalują elewację starej kamienicy.

- Oni mieszkają na Pradze. Tutaj się bawią. Teraz mają poczucie, że to co robą, to sztuka ulicy, a nie zwykłe bazgroły. Kiedy zaczynali warsztaty rysowali emblematy Legii, "zioła", teraz widzą, że można wyrażać to w inny sposób – mówi Tomasz Szczepański ze stowarzyszenia "Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej"

Zaszyfrować mury na ścianach Chłopcy do pracy zabrali się z autentycznym zaciekawieniem. Najpierw stworzyli tajemniczy alfabet, a potem za pomocą kolorowych farb zaczęli zaszyfrowane słowa przenosić na mur. - Pomysł jest taki, żeby zaszyfrować ścianę. Eltono razem z dzieciakami stworzyli alfabet z bardzo prostych kształtów. Wspólnie stworzyli każdą literę i teraz nanoszą na ścianę za pomocą szablonów - mówi Rafał Rosołowski z fundacji Vlepvnet.

Sztuka ulicy? This Way - To wymaga od nich cierpliwości i zaangażowania. A oni nie są cierpliwi, chcieliby efektu już. Uczą się współpracy. Z artystą muszą rozmawiać po angielsku – opowiada Szczepański.

- Ważne jest to, że robią coś czego nie robią codziennie. Nie stoją na ulicy i się nie nudzą. Robią coś kreatywnego – mówi Eltono.

Projekt realizowany przy ul. Małej to pierwszy z 10 murali, które powstaną na miejskich murach przed EURO 2012 w ramach projektu This Way. Jest on inspirowany piłkarskimi mistrzostwami i realizowany wspólnie z Kijowem. Inicjatorem projektu jest Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie GPAS (Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej) i Fundację Vlep[v]net.

band/roody