Kiedy szkoła na Kabatach? "Liczymy na budowę we wrześniu"


Dzielnica podpisała właśnie umowę na wykonanie projektu szkoły na Kabatach. Burmistrz liczy, że pierwsza łopata na Zaruby zostanie wbita we wrześniu.

Projektować ma zespół Macieja Siudy, czyli pracownia, która wygrała organizowany przez miasto konkurs architektoniczny na projekt nowej placówki.

Umowa została już podpisana. - Zaczynamy projektować szkołę i przedszkole przy Zaruby. W czerwcu planujemy złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, a w lipcu przetarg - informuje burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Budowa w tym roku

Kiedy budowa może ruszyć? - Mam nadzieję, że pierwszą łopatę wbijemy we wrześniu tego roku - odpowiada burmistrz.

Dodaje też, że projekt ma przypominać ten z konkursu. Wtedy miasto nagrodziło architektów między innymi za: użycie prostych form wyrazu, podkreślanych strukturą budynku i naturalnymi materiałami, właściwą dyspozycję funkcjonalną czy dobór zieleni wspierający bioróżnorodność i nawiązanie zielenią do charakteru Lasu Kabackiego.

"Architekci podkreślili, jak ważne są również przestrzenie wspólne, szczególnie te, które umożliwiają przebywanie na świeżym powietrzu. Zwycięski projekt proponuje wizję ogrodów szkolnych, bezpośredni kontakt uczniów z naturą" - tłumaczyło miasto.

Mniejsza niż planowano

O tym, że u zbiegu ul. Iwanowa-Szajnowicza i Zaruby ma powstać szkoła z przedszkolem wiadomo od dawna. Zostało to uwzględnione w planie miejscowym uchwalonym jeszcze w 2008 roku. Ale część liczącego 1,7 hektara terenu zarezerwowanego pod funkcję oświatową nie należała do miasta.

> CZYTAJ WIĘCEJ O SPRAWIE

We wrześniu 20016 roku, w miejscu, gdzie miał powstać budynek, nagle wyrósł płot dewelopera. Część ursynowian pogodziła się już z tym, że placówka nie powstanie. Dzielnica uratowała sytuację decydując się na budowę szkoły, ale mniejszej.

W czwartek pisaliśmy też na tvnwarszawa.pl o rozbudowie Tesco na Kabatach:

Tu może powstać galeria
Tu może powstać galeriaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

kz/pm

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe

Pozostałe wiadomości